Łożyska liniowe i osprzęt

Łożyska liniowe i osprzęt

Łożyska liniowe kulkowe są najpopularniejszymi tulejami tocznymi wykorzystywanymi w technice ruchu liniowego. Produkowane są w dwóch standardach wymiarowych: europejskim KB oraz japońskim LM. Dostarczamy łożyska otwarte oraz zamknięte zwykłe lub w obudowie, a także tuleje polimerowe. Dostarczamy tuleje liniowe takich producentów jak: REXROTH, INA, SKF, THK, ZMIŁS, IKO, oraz polimerowe tuleje ślizgowe IGUS. Łożyska QC są wysokiej jakości i jednocześnie tańszymi odpowiednikami łożysk wymienionych producentów. W naszej ofercie znajdziesz również precyzyjne wałki prowadzące, które wraz z łożyskami liniowymi tworzą niezawodne i ekonomiczne prowadzenia liniowe. Wałki są hartowane indukcyjnie na głębokość od 0,4 do 3,2mm. Posiadamy wałki prowadzące zwykłe, nierdzewne, chromowane oraz drążone. Po za tym także znajdziesz u nas wałki z podporą czy same podpory do wałĸów, wsporniki końcowe wałĸów oraz obudowy do łożysk.

Łożyska liniowe należą niewątpliwie do jednych z najbardziej podstawowych, a także istotnych elementów techniki ruchu liniowego, przebiegającego wzdłuż wałka prowadzącego. Konstrukcja łożysk liniowych, a także ich solidna wytrzymałość jest niewątpliwie wyjątkowym osiągnięciem techniki.

Łożyska liniowe kulkowe należą do najpopularniejszych tulei tocznych wykorzystywanych w technice ruchu liniowego. Wytwarzane zostają w dwóch następujących standardach wymiarowych: japońskim LM i europejskim KB.

Łożysko liniowe zamknięte, otwarte, regulowane oraz z kołnierzem zazwyczaj odnajdują zastosowanie jako precyzyjne elementy umożliwiające dokładną regulację maszyny, a także wszelkich jej segmentów.

Łożysko liniowe zamknięte wydawane są łącznie z obudową i wykorzystuje się je zazwyczaj do pracy na wałkach niepodpartych. Z kolei łożyska liniowe otwarte są przeciwieństwem łożysk zamkniętych i swoje zastosowanie odnajdują na wałkach podpartych.

Dzięki niezwykłej precyzji łożysk liniowych występuje możliwość bardzo dokładnego wysterowania maszyny, co z kolei zapewnia precyzję w czasie obróbki lub wykonywanych operacji. Do jednych z największych zalet tego rodzaju łożysk niewątpliwie należy ich tanie zastosowanie. Po pierwsze są przede wszystkim tańsze niż śruby i nakrętki trapezowe. Po drugie mają sporo większe predyspozycje pod względem szybkości pracy. Po trzecie są całkowicie dopasowane do wykonywania pracy w trudnych warunkach.

Rozwiń opis
Zwiń opis