Powrót do Narzędzia pomiarowe

Filtruj

Zakres pomiaru [mm]

Zakres pomiaru [mm]

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Wysokościomierze

Ocena: 4.81 / 5 (274 głosy)
Wysokościomierze

Do pomiaru wysokości danego przedmiotu służy wysokościomierz. Urządzenie to jest łatwe w obsłudze oraz niezwykle przydatne, zarówno w profesjonalnej pracy w warsztatach, serwisach czy firmach produkcyjnych, jak i w użytku codziennym. Posiadając bowiem dobrej jakości wysokościomierz, z łatwością można dokonać pomiaru wysokości badanego obiektu.

Najbardziej popularnym wysokościomierzem jest wysokościomierz suwmiarkowy, za pomocą którego istnieje możliwość dokonania pomiaru wysokości danego przedmiotu z wykorzystaniem noniusza. Noniusz stanowi użyteczną przedziałkę przyczyniającą się do powiększenia dokładności pomiaru przy głównej podziałce kreskowej. Dodatkową zaletą wysokościomierza suwmiarkowego jest możliwość zastosowania go do nanoszenia rys traserskich na określonej powierzchni przedmiotu, po uprzednim założeniu na ramię przesuwane rysika, zamiast końcówki pomiarowej. Dodatkowo wysokościomierz umożliwia pomiar wzajemnych odległości punktów lub powierzchni przedmiotu, a jego zasada działania jest identyczna z funkcjonowaniem suwmiarki, stąd nazwa wysokościomierz suwmiarkowy.

Wysokościomierze występują w różnych wersjach: analogowej, cyfrowej, suwmiarkowy, dwukolumnowej itp. Do najbardziej profesjonalnych urządzeń zalicza się cyfrowy wysokościomierz pomiarowy, którego obsługa jest prosta, wręcz intuicyjna, a pomiary charakteryzują się wysoką dokładnością.

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór, najwyższej jakości wysokościomierzy pochodzących od wiodących na rynku producentów. Kupując u nas mają Państwo gwarancję trwałego i wytrzymałego na zużycia produktu, który posłuży Państwu przez wiele lat. Ponadto, dzięki dostępności wielu innych narzędzi pomiarowych, jak np. suwmiarki, głębokościomierze czy dalmierze.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.