Powrót do Piły taśmowe

Filtruj

b x s

b x s

wymiary [D x s x d]

wymiary [D x s x d]

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Piły taśmowe WICHER

Ocena: 4.81 / 5 (63 głosy)
Piły taśmowe WICHER Piły taśmowe WICHER to wyjątkowy rodzaj piły do drewna miękkiego, polecany zwłaszcza przy obróbce drewna do produkcji mebli. Jest to piła częściowo hartowana, twardość niehartowanej powierzchni to 41÷44, a hartowane ostrze ma 62÷65 HRC. Piła jest oczywiście naostrzona, rozwarta. Oferujemy Państwu sprawdzone piły taśmowe firmy FENES S.A. która jest doświadczonym polskim producentem narzędzi i akcesoriów do skrawania. Dostepnych jest wiele różnych rozmiarów, średnice 32mm/35mm/40mm/50mm a grubość piły 0.8mm/1mm/1.1mm. Odległości między zębami to stałe 22.2mm. Zapewnia to proste i gładkie cięcie.

Jak każda pila taśmowa, także WICHER posiada specjalne warunki pracy. Posuw to 2-8m/min, a prędkość skrawania ok. 30m/s. Wymaga ona obfitego chłodzenia w trakcie pracy oraz częstych przerw (po około godzinie pracy). Ostrzenie powinno być przeprowadzana ściernicą typu SZLIFF(na sucho) lub BORAZON(z olejem), rekomendowane przez firmę FENES S.A. Wymagane naprężenie piły do poprawnej i bezpiecznej pracy to 150-155MPa, a rozwieranie 0.3-0.7mm.

Warunki urzytkowania:

  • Naprężenie piły: 150-155 MPa
  • Chłodzenie: piła wymaga obfitego chłodzenia pozwalającego uniknąć przegrzania
  • Rozwieranie: 0,3-0,7 mm/str. [rozwieranie na ½ wysokości mierzonej od wierzchołka] w zależności od gatunku przecinanego drewna i szerokości taśmy
  • Posuw: 2-8m/min. w zależności od gatunku i czystości drewna
  • Prędkość skrawania: ok. 30 m/s
  • Ostrzenie:ściernicą SZLIFF (P) [na sucho] rekomendowaną przez FENES S.A. lub ściernicą SZLIFF BORAZON [z chłodzeniem olejowym] dostosowaną do geometrii ostrza FENES S.A.
  • Czas pracy piły: ok. 1 godz. pracy + 12 godz. odpoczynku piły = pierwsze ostrzenie
Rozwiń opis
Zwiń opis
Piły taśmowe WICHER
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.