Filtruj

Średnica tarczy

Średnica tarczy

Zakres

Zakres

Klasa

Klasa

Obudowa

Obudowa

Gwint

Gwint

Przyłącze gwintowane

Przyłącze gwintowane

Producent

Producent

Czas realizacji

Czas realizacji

Cena

Cena

Manowakuometry

Manowakuometry

Manowakuometr stosowany w celu pomiaru ciśnienia, dzięki jednej tarczy, pozwala nam odczytać ciśnienie otoczenia względem ciśnienia atmosferycznego. Wszędzie gdzie występuje próżnia, tam zastosowanie mają manowakuometry. Manowakuometry są bardzo precyzyjnymi urządzeniami do pomiaru wahania ciśnienia, nawet najmniejszego.

Manowakuometry to profesjonalnie zaprojektowane oraz skonstruowane urządzenia pomiarowe, dzięki którym można sobie pozwolić na bezproblemowe mierzenie podciśnienia oraz nadciśnienia. Często nazywa się je też manometrami próżniowymi.

Charakterystycznym elementem w manowakuometrach jest tarcza pomiarowa, która umożliwia odczytanie ciśnienia większego od ciśnienia atmosferycznego oraz ciśnienia mniejszego od ciśnienia atmosferycznego.

Na szczególne uznanie w manowakuometrach zasługuje to, iż są to bardzo czułe urządzenia pomiarowe, które wykrywają nawet niewielkie skoki/spadki ciśnienia. W niektórych manowakuometrach zastosowano glicerynę, tak aby zapobiec występowaniu ewentualnych zakłóceń w trakcie realizowania precyzyjnych pomiarów w poszczególnych układach (zwykle w tych, w których często występują drgania i wstrząsy).

Manowakuometr jest wykorzystywany m.in. w zakładach przemysłowych, urządzeniach hydraulicznych i pneumatycznych, ale też w warsztatach samochodowych. Na całe szczęście manowakuometry nie są zbyt drogimi urządzeniami, chociaż dużo zależy od tego jakim zakresem pomiaru dysponują oraz z jakich materiałów zostały stworzone.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.