Filters
Filtruj

Średnica tarczy

Średnica tarczy

Zakres

Zakres

Klasa

Klasa

Obudowa

Obudowa

Gwint

Gwint

Podejście gwintowane

Podejście gwintowane

Producent

Producent

Czas realizacji

Czas realizacji

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Manometry Glicerynowe

Manometry Glicerynowe

Manometry glicerynowe to przyrządy, które wskazują ciśnienie większe względem ciśnienia otoczenia. Manometry glicerynowe stosujemy gdy manometr ma styczność z wibracjami. Dzięki glicerynie, w której zanurzona jest wskazówka otrzymujemy zawsze precyzyjne wskazanie. Manometry glicerynowe przeznaczone są do pracy w niestabilnym otoczeniu. Wyposażone w rurkę Bourdona, której swobodna końcówka wykonuje ruch odzwierciedlający pomiar ciśnienia.
 
Parametry ( w zależności od modelu):
 
przyłącze : dolne lub tylne
klasa: 1,0 - 2,5
zakres pomiaru : 0 - 1000 bar
wypełniacz: gliceryna
obudowa : stal nierdzewna

Manometry glicerynowe pełnią nieocenioną rolę przy rzetelnych pomiarach ciśnienia. Zwykle z manometrów glicerynowych korzysta się w tych systemach oraz układach, w których odnotowuje się drgania, wstrząsy i dużą dynamikę ciśnienia. Świetnie radzą sobie z trudnymi i niestabilnymi warunkami środowiskowymi oraz terenowymi. Manometry glicerynowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby gwarantować kolejnym użytkownikom maksymalną precyzję pomiaru.

Dlaczego zastosowano w nich glicerynę? Przede wszystkim z tego względu, aby ustabilizować wskazówkę i eliminować ewentualne zakłócenia. Z manometrów glicerynowych korzysta się w urządzeniach budowlanych i hydraulicznych, zakładach przemysłowych czy też przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. Jedną z najważniejszych zalet manometru z gliceryną jest jego niezawodność. Należy do tego dorzucić również długą żywotność i małą podatność na awarie.

Manometr glicerynowy - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Nie ma żadnych przeszkód, aby z manometrów glicerynowych korzystać w przemyśle energetycznym, ciepłowniczym czy też maszynowym. Jest to uzależnione wyłącznie od konkretnych oczekiwań i planów inwestorów. Manometry z gliceryną odznaczają się stosunkowo prostym montażem, ponieważ umieszcza się je w miejscach pomiarowych i wykorzystuje się do tego gwinty (w osi manometru - przyłącza tylne). Alternatywą są przyłącza boczne (radialne). Jeśli w grę wchodzi montaż pulpitowy konieczne okaże się sięgnięcie po manometry glicerynowe tablicowe.

Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze manometrów glicerynowych?

- rodzaj, temperaturę i ciśnienie medium,

- temperaturę otoczenia,

- średnicę urządzenia i zakres pomiaru (klasę dokładności),

- instalację, w której będzie się wykorzystywało manometr,

- sposób montażu,

- wielkość gwintu,

- warunki zewnętrzne.

Analizując te parametry nie popełni się żadnego błędu. Zastosowana w manometrze gliceryna odpowiada za skuteczne tłumienie drgań, co przekłada się z kolei na mniejsze zużycie całego mechanizmu.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.