Manometry, Wakuometry

Manometry, Wakuometry Manometry i wakuometry to przyrządy służące do pomiaru ciśnienia. Manometry wskazują ciśnienie większe względem ciśnienia otoczenia. Manometry glicerynowe stosuje się, gdy manometr ma styczność z wibracjami. Dzięki glicerynie, w której to właśnie zanurzona jest wskazówka, otrzymuje się precyzyjne wskazanie. Manometry przeznaczone są do pracy w niestabilnym otoczeniu. Wyposażone są również w rurkę Bourdona, której swobodna końcówka wykonuje ruch odzwierciedlający aktualne ciśnienie.

Manometry glicerynowe posiadają przyłącza dolne oraz tylne, zakres pomiaru od 0 do 1000 bar, glicerynę jako wypełniacz oraz obudowę ze stali nierdzewnej. Manometry suche to najczęściej stosowane przyrządy do mierzenia ciśnienia. W tym wypadku ciśnieniem odniesienia jest ciśnienie atmosferyczne, natomiast miernik pokazuje wartość o jaką ciśnienie mierzone jest niższe lub wyższe od danego ciśnienia atmosferycznego (tj. nadmiarowy przyrząd pomiarowy).

W asortymencie naszego sklepu można znaleźć różnej wielkości przyłącza, tarcze oraz pomiary manometrów.
W ofercie posiadamy również wakuometry, czyli próżniomierze. Są to urządzenia, które wskazują ciśnienie względne, ale mniejsze od ciśnienia otoczenia, czyli podciśnienia. Każdy typ wakuometra działa w określonym zakresie ciśnień. Stosuje się podział próżniomierzy na dwie kategorie: próżniomierze do niskiej próżni oraz wakuometry do wysokiej próżni.

Rozwiń opis
Zwiń opis