Filtruj

Przyłącze

Przyłącze

Wydajność

Wydajność

Filtracja

Filtracja

zakres regulacji

zakres regulacji

przyłącze manometru

przyłącze manometru

Ciśnienie

Ciśnienie

Ciśnienie wejściowe max.

Ciśnienie wejściowe max.

Przepływ

Przepływ

Zakres regulacji

Zakres regulacji

Producent

Producent

Czas realizacji

Czas realizacji

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Zespół przygotowania powietrza

Zespół przygotowania powietrza

Zespół przygotowania powietrza - to od niego w dużej mierze zależy skuteczność zatrzymywania zanieczyszczeń, wytrącania kondensatu oraz trwałość i niezawodność elementów układu pneumatycznego. Podstawowym zadaniem stacji przygotowania  powietrza jest osuszanie, filtracja, redukcja ciśnienia oraz wprowadzanie do przepływającego powietrza mgły olejowej, konserwującej elementy ruchome narzędzi pneumatycznych, zaworów oraz siłowników. Duża różnorodność segmentów oraz ich rozmiarów umożliwia przygotowanie zespołu uzdatniania powietrza spełniającego wymagania przyszłego użytkownika.

Pozostałe cechy zespołów przygotowania powietrza Janatics i SKP :

Oferta stacji przygotowania powietrza zawiera:
- osłony zabezpieczające zbiorniki na kondensat i olej
- automatyczny spust kondensatu
- zawór załączający 3/2
- mikrofiltry oraz filtry standardowe o porowatości 5 lub 20 mikronów
- przekaźnik ciśnienia
- elektropneumatyczny zawór odcinający dopływ sprężonego powietrza do układu w przypadku awarii
- przyłącza M5, 1/8, 1/4, 3/8”, 1/2", 1" oraz adaptory na 3/4"

Nowoczesny zestaw przygotowania powietrza powinien być wydajny, przyjazny w obsłudze i w serwisie. Ponadto stacja przygotowania powietrza powinna chronić układ pneumatyczny przed szybkim zużyciem. Oferujemy zespoły uzdatniania sprężonego powietrza, które spełnia wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa, obsługi i eksploatacji maszyn w europejskich normach.

Zespół przygotowania powietrza to nic innego, jak wysokiej klasy system, dzięki któremu można zatrzymać różnego rodzaju zanieczyszczenia i zabrudzenia. Zestaw przygotowania powietrza sprawdza się przede wszystkim w nowocześnie projektowanych układach pneumatycznych. Dzięki takiemu zespołowi można mieć pewność, że poszczególne elementy układu będą pracować na zdecydowanie wyższym poziomie i przez znacznie dłuższy czas.

Zestaw przygotowania powietrza - zastosowanie i budowa

Zespół przygotowania powietrza znajduje szerokie zastosowanie m.in. w rozdzielaczach i siłownikach pneumatycznych. Składa się natomiast z następujących elementów:

- reduktora ciśnienia powietrza - odpowiedzialny za zredukowanie ciśnienia do pożądanego (optymalnego) poziomu roboczego,

- filtru sprężonego powietrza - podstawowym zadaniem takiego filtru jest oczyszczanie układu z przeróżnych cząsteczek i drobinek,

- smarownicy - wykorzystanie mgły olejowej.

Kluczową informacją dla potencjalnych użytkowników jest to, że omawiana stacja przygotowania powietrza może występować pod kilkoma różnymi postaciami. Popularną opcją jest zespół trzyelementowy (filtro-reduktor, smarownica i zawór odcinający), chociaż równie dobrze można sobie pozwolić na wersję dwuelementową (wyłącznie filtro-reduktor i smarownica). Każdy dobiera dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie, dzięki któremu maszyny, urządzenia i narzędzia pneumatyczne będą działały bez większych zarzutów.

Warto mieć pełną świadomość tego, że powietrze dostarczane przez sprężarki często jest silnie zanieczyszczone i wypadałoby coś z tym zrobić. Rozwiązaniem jest właśnie stacja przygotowania powietrza, tak aby dostarczane medium cechowało się obecnością smarowania i stałym ciśnieniem. Tym samym poszczególne elementy pneumatyczne wydłużą swoją żywotność i zwiększy się ich wydajność. Nie będzie też miejsca na poważne zanieczyszczenia. Godne uwagi jest to, że innowacyjny zestaw przygotowania powietrza odznaczają się niezwykłą starannością wykonania oraz różnorodnością.


Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na zestawy przygotowania powietrza.

CENY NIE ZAWIERAJĄ MANOMETRÓW

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.