Sprzęgła kłowe Rotex GS

Ocena: 4.81 / 5 (1457 głosy)
Sprzęgła kłowe Rotex GS Do prawidłowego przenoszenia momentu obrotowego w mechanizmach o stosunkowo niewielkich gabarytach oraz rozmiarach, niezbędne jest stosowanie bardzo precyzyjnych sprzęgieł. Stąd też rosnąca popularność sprzęgieł precyzyjnych Rotex.

Jest to na pozór typowe rozwiązanie, które idealnie komponuje się z rozwiązaniami w innych sprzęgłach kłowych. W rzeczywistości jednak precyzyjne sprzęgła kłowe Rotex pozwalają na uzyskanie znacznie mniejszego momentu bezwładności i umożliwiają przenoszenie momentów w bardzo małych mechanizmach. EBMiA.pl przygotowało bardzo szeroką ofertę sprzęgieł precyzyjnych Rotex, które pozwalają na obsługę mechanizmów o niewielkich rozmiarach w sposób całkowicie bezluzowy.
 

Budowa oraz właściwości sprzęgieł precyzyjnych RotexSprzęgła precyzyjne kłowe Rotex pozornie nie różnią się budową od sprzęgieł klasycznych. Są to jednak pozory, bowiem sprzęgła te posiadają bardzo efektywny system mocowania na wałku.

Dostępne są w dwóch wersjach - z rowkiem wpustowym oraz bez rowka.

Sprzęgło precyzyjne kłowe Rotex składa się z dwóch osobnych piast i łącznika.

W ofercie EBmiA.pl dostępne są piasty zarówno z rowkami wpustowymi, jak i bez rowków.

Dzięki prawidłowemu dopasowaniu sprzęgła do mechanizmu oraz właściwemu dobraniu wkładki, otrzymujemy niezwykle wydajne i bardzo efektywne sprzęgło, które można ławo i szybko zamontować, i które pozwala na przenoszenie momentu obrotowego w mechanizmach o niewielkich gabarytach, jednak o stosunkowo wysokich wartościach momentu. 

Kompletne sprzęgło składa się z dwóch piast oraz łącznika, które są dostępne oddzielnie.
 
WYKONANIA PIAST
W związku z wieloma zastosowaniami sprzęgła ROTEX® GS oraz różnymi wymaganiami montażowymi, dostępne są piasty w rozmaitych wykonaniach. Różne wykonania piast mogą być zestawiane ze sobą w ramach tego samego rozmiaru sprzęgła.
Wykonanie 1.0 z rowkiem i wkrętem ustalającym
Przeniesienie momentu obrotowego przez wpust - dopuszczalny moment obrotowy zależny od nacisku powierzchniowego. Nie nadaje się do napędów silnie nawrotnych jako sprzęgło bezluzowe
Wykonanie 1.1 bez rowka, z wkrętem ustalającym
Przeniesienie momentu obrotowego bez wpustu nadaje się do przenoszenia bardzo małych wartości momentów obrotowych.(Zastosowanie ATEX - tylko kategoria 3)
Wykonanie 2.0 zaciskowe, bez rowka, jedno nacięcie
Sprzęgło osadzone siłą tarcia, bezluzowe połączenie wał-piasta. Przenoszony moment obrotowy zależy od średnicy otworu. Wykonanie 2.0 do rozmiaru 14 jako standard (Zastosowanie ATEX - tylko kategoria 3)
Wykonanie 2.1 zaciskowe, z rowkiem, jedno nacięcie
Przeniesienie momentu obrotowego przez wpust z dodatkowym połączeniem siłą tarcia. Połączenie cierne zapobiega luzowi nawrotnemu lub ogranicza go. Zmniejsza nacisk powierzchniowy na wpuście. Wykonanie 2.1 do rozmiaru 14 jako standard.
Wykonanie 2.5 zaciskowe, bez rowka, dwa nacięcia
Piasta osadzana siłą tarcia, bezluzowe połączenie wał-piasta. Przenoszony moment obrotowy zależy od średnicy otworu. Wykonanie 2.5 od rozmiaru 19 jako standard. (Zastosowanie ATEX - tylko kategoria 3)
Wykonanie 2.6 zaciskowe, z rowkiem, dwa nacięcia
Przeniesienie momentu obrotowego przez wpust z dodatkowym połączeniem siłą tarcia. Połączenie cierne zapobiega luzowi nawrotnemu lub ogranicza go. Zmniejsza nacisk powierzchniowy na wpuście. Wykonanie 2.6 od rozmiaru 19 jako standard.
Wykonanie 2.8 krótkie, nacięte osiowo, zaciskowa piasta C, bez rowka
Sprzęgło osadzone siłą tarcia, bezluzowe połączenie wał-piasta, dobra koncentryczność. Przenoszony moment obrotowy zależy od średnicy otworu. Wykonanie 2.8 od rozmiaru 24 jako standard. Rozmiary 7-19 typ 2.8 z jednym nacięciem. (Zastosowanie ATEX - tylko kategoria 3)
Wykonanie 2.9 krótkie, nacięte osiowo, zaciskowa piasta C, z rowkiem
Przeniesienie momentu obr. przez wpust z dodatkowym połączeniem siłą tarcia. Zmniejsza nacisk powierzchniowy na wpuście. Wykonanie 2.9 od rozmiaru 24 jako standard. Rozmiary 7-19 typ 2.9 z jednym nacięciem.
Wykonanie 6.0 zaciskowe
Zintegrowane połączenie wał-piasta siłą tarcia do przenoszenia większych momentów obrotowych. Połączenie śrubowe po stronie łącznika. Przenoszone momenty i wymiary. Odpowiednie dla wysokich obrotów.
Wykonanie 6.0 P zaciskowe precyzyjne
Wykonanie jak 6.0 tylko z bardzo wysoką precyzją obróbki i niewielkimi modyfikacjami.
Wykonanie 7.5 dzielona piasta zaciskowa typ DH bez rowka, do sprzęgieł dwukardanowych
Piasta osadzona siłą tarcia, bezluzowe połączenie wał-piasta, do promieniowego montażu sprzęgła. Przenoszony moment obr. zależy od średnicy otworu. Wartości przenoszonychmomentów obr.
Wykonanie 7.6 dzielona piasta zaciskowa typ DH z rowkiem, do sprzęgieł dwukardanowych
Przeniesienie momentu obr. przez wpust z dodatkowym połączeniem siłą tarcia, do promieniowego montażu sprzęgła. Połączenie cierne zapobiega luzowi nawrotnemu lub ogranicza go. Zmniejsza nacisk powierzchniowy na wpuście.
Wykonanie 7.8 dzielona piasta zaciskowa typ H bez rowka, do sprzęgieł jednokardanowych
Wykonanie 7.9 dzielona piasta zaciskowa typ H z rowkiem, do sprzęgieł jednokardanowych
Wykonanie 4.2 z pierścieniem CLAMPEX® KTR 250
Sprzęgło osadzone siłą tarcia, połączenie wał-piasta przenoszące wysokie momenty obrotowe, śruby zaciskajace na zewnątrz.
Wykonanie 9.0 piasta rozprężna
Wykonanie rozprężne do montażu w wale drążonym. Przenoszony moment obrotowy zależy od średnicy otworu w wale drążonym.
Wykonanie 6.5 zaciskowe zewnętrzne
Wykonanie jak 6.0 tylko śruby zaciskające na zewnątrz. Na przykład do promieniowego demontażu elementu pośredniego (wykonanie specjalne).
Wykonanie 1B piasta pogrubiona wydłużona
Wykonanie 1A piasta pogrubiona Wykonanie 1 piasta standardowa

Cechy sprzęgieł Rotex GS

  • Bezluzowe łączenie wałów w napędach urządzeń pomiarowych przy małych momentach obrotowych.
  • 3- częściowe sprzęgła jednoprzegubowe.
  • Łatwe w montażu.
  • Małe wymiary, moment bezwładności.
  • Bezobsługowe.
  • Łatwe do wzrokowego sprawdzenia.
  • Różne twardości łącznika elastomerowego.
  • Otwory końcowe zgodne z ISO, pasowanie H7 (z wyjątkiem piast zaciskowych), rowki wpustowe od Ø6 zgodne z DIN 6885 ark. 1 - JS9.
Rozwiń opis
Zwiń opis