Nakrętki trapezowe z tworzywa

Nakrętki trapezowe samosmarowne IGUS jest producentem wysokiej jakości łożysk ślizgowych oraz elementów tworzących przekładnie kulowe a także trapezowe. Nowość tej firmy, czyli nakrętki trapezowe Iglidur, wykonywane są ze specjalnego materiału, który dzięki swoim właściwościom osiąga doskonałe wyniki i gwarantuje niezwykle efektywną pracę całego zespołu. Dodatkowo, nakrętki trapezowe Iglidur są nakrętkami, które nie wymagają zastosowania żadnych smarów. Materiał stosowany do produkcji jest materiałem o właściwościach samosmarownych, dzięki czemu nakrętki mogą pracować przez bardzo długi czas.
 
Bardzo istotne jest to, że Iglidur jest serią, w której występują nakrętki o skasowanym luzie. Oznacza to, że nie ma konieczności stosowania nakrętki redukującej luz, wystarczy zastosowanie nakrętki, która ma charakterystykę bezlufową. Prócz tego, w sprzedaży dostępne są również nakrętki cylindryczne oraz posiadające kołnierze do mocowania z mechanizmem.
 
W przypadku zastosowania tworzywa w nakrętkach Igus Iglidur, dołożono wszelkich starań, aby nakrętki mogły przenosić duże obciążenia. Zabieg ten się udał i nakrętki te niewiele odstępują nakrętkom stalowym czy też mosiężnym lub wykonywanym z brązu.
Rozwiń opis
Zwiń opis