Powrót do 8400 BaseLine

Filtruj

Moc [kW]

Moc [kW]

Prąd wyjściowy [A]

Prąd wyjściowy [A]

Wymiary (wys.-szer.-gł.) [mm]

Wymiary (wys.-szer.-gł.) [mm]

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

3-Fazowe

Ocena: 4.80 / 5 (70 głosy)
Falowniki LENZE 8400 BaseLine 3-Fazowe

Falowniki LENZE 8400 BaseLine 3-Fazowe zwane również przemiennikami częstotliwości, jako aktywne urządzenie energoelektryczne zmniejsza prąd o regulowanej częstotliwości wyjściowej.

Stanowią najwydajniejszy sposób regulacji prędkości. Ich główną funkcją jest ograniczenie prądu rozruchowego silnika jak i zmniejszenie obciążeń dynamicznych w napędzie.

Dzięki zmianie częstotliwości i napięcia  regulują prędkości obrotowe silnika elektrycznego 3-fazowego.
 
Falowniki zasilane są często z sieci prądu przemiennego przez niesterowany prostownik diodowy lub sterowany prostownik tyrystorowy. Falowniki fazowe mają jedną fazę na wejściu i 3 fazy na wyjściu.
Wybierając falownik (przemiennik) musimy pamiętać o wybraniu falownika który posiada moc równą lub większą od napędzanego silnika elektrycznego.
Aby wyliczyć odpowiednią częstotliwość należy zsumować nominalne moce silników elektrycznych. Za odpowiednią normę uznaje się 20 % zapasu zapewniającego bezpieczną pracę  obydwóch urządzeń.

W ofercie sklepu znajdują się falowniki 3-fazowe bardzo proste w obsłudze, całkowicie bezawaryjne oraz  odporne na przeciążenia

Możliwość łagodnego startu silnika dzięki falownikowi jest wykorzystywana przy układach przekładniowych, zębatych, pasowych, trakach, podajnikach, tokarkach, wiertarkach, frezarkach, kompresorach. Do uruchamiania maszyn zasilanych z inwerterów, prądnic i generatorów o sinusoidalnym przebiegu wyjściowym. Do łagodnego podjeżdżania przy zasilaniu napędów bram, suwnic, wózków i drzwi rozsuwanych.

Podczas hamowania falownik podaje prąd stały do uzwojeń silnika, co powoduje powstanie silnego momentu hamującego.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.