Suwmiarki

Suwmiarki

Suwmiarki są koniecznym elementem każdego warsztatu pracy. Trudno sobie wyobrazić bardziej precyzyjny i matematycznie odpowiedni pomiar elementów produkcyjnych, bez zastosowania suwmiarki. Dokładność pomiaru suwmiarek zależna jest od konkretnego modelu. Niektóre z nich umożliwiają pomiar wskazania od 0,1 mm do 0,5 mm. Podczas wyboru takiego urządzenia, istotny będzie więc cel wykonywanych prac.
Uniwersalna suwmiarka zbudowana jest ze stalowej prowadnicy, na której widnieje milimetrowa podziałka. Zakończona jest dwiema szczękami. Odczytanie pomiaru wymaga pewnej specjalistycznej wiedzy.

Suwmiarki są narzędziami, które umożliwiają wykonywania szczegółowych pomiarów grubości oraz średnicy mniejszych elementów, a także pozwalają na zmierzenie średnicy, jak i głębokości otworu. Najczęściej możemy znaleźć suwmiarki, które wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Różne modele tych narzędzi różnią się od siebie po pierwsze wielkością, a po drugie stopniem rozwarcia szczęk. Występują w wersji analogowej (podziałka milimetrowa) i elektronicznej (wyświetlacz). Pierwsze z nich wyposażone są w blokadę pomiaru, z kolei modele cyfrowe wyposażone są w moduł zapamiętujący nawet kilkanaście ostatnich pomiarów.
           
W asortymencie sklepu posiadamy różnorodne narzędzia pomiarowe, nie tylko suwmiarki, ale także miary, poziomice czy kątowniki. Dostępne są też suwmiarki elektroniczne, których odczyt odbywa się automatycznie, lecz suwmiarki zwykłe należą jednak do najbardziej powszechnych. Suwmiarki specjalne i suwmiarki zegarowe znajdują zastosowanie w wielu mniejszy lub większych zakładach pracy.

Jeśli szukasz wysokiej jakości suwmiarek, dobrze trafiłeś! Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego EBMiA.pl, gdzie znajdziesz akcesoria idealne do zastosowania podczas remontów, na budowie, a także w trakcie napraw w przydomowym w warsztacie. W naszej ofercie znajdziesz suwmiarki cyfrowe oraz suwmiarki analogowe, dzięki czemu dopasujesz je do swoich potrzeb oraz budżetu. Z całą pewnością warto wyposażyć swoją skrzynkę narzędziową w odpowiednią suwmiarkę, która ułatwi wykonanie wielu zadań. Miej ją zawsze w zasięgu ręki, a dzięki temu Twoja praca będzie zawsze bardzo precyzyjna. Do operowania tym narzędziem nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych umiejętności. To naprawdę bardzo proste.

Suwmiarka to podstawowe akcesorium pomiarowe, które zapewnia szczegółowe pomiary zarówno przy pracach profesjonalnych, jak również amatorskich. Wśród tych przyrządów można znaleźć bardzo wiele rodzajów o różnych skalach pomiarowych. Najpopularniejsze z nich to zdecydowanie te od skali o 0 do 150 mm. Służą one do wykonywania pomiarów zarówno zewnętrznych, jak również wewnętrznych rozstawów. Pomiar dokonuje się ujmując w szczęki suwmiarki mierzonego elementu, a następnie przesuwając suwak w taki sposób, aby krawędzie stykały się ze szczękami. Teraz można już odczytać wynik, który w zależności od rodzaju narzędzia znajduje się na podziałce (suwmiarka analogowa lub na wyświetlaczu (suwmiarka cyfrowa).

Jak wspominaliśmy wcześniej, suwmiarka to akcesorium, które może być wykorzystywane nie tylko przez fachowców, ale również przez miłośników majsterkowania. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Najtańsze suwmiarki można bowiem kupić już za kilkanaście złotych. Z kolei profesjonalne narzędzia cyfrowe potrafią kosztować nawet kilkaset złotych.

Jeśli chodzi o konstrukcję suwmiarki, zbudowana jest ona z prowadnicy, a także przesuwnego suwaka i szczęk, które służą do obejmowania mierzonego przedmiotu. W przypadku suwmiarek cyfrowych jest to także cyfrowy wyświetlacz, który pokazuje wynik pomiaru. Z kolei suwmiarki analogowe posiadają podziałkę kreskową znajdującą się na prowadnicy. Na suwaku mają zaś umieszczony noniusz. Suwmiarka noniuszowa zapewnia większą precyzję pomiarów od tej klasycznej.

Suwmiarki cyfrowe wyposażone są we wskaźnik, który znacząco ułatwia odczytywanie danych z narzędzia. Dodatkowo tego typu narzędzia gwarantują wyjątkowo precyzyjne pomiary – nawet do części setnych centymetra. Ponadto duża część suwmiarek elektronicznych posiada mały ekran, który pozwoli szybko odczytać pomiar. Narzędzie reaguje bardzo szybko, co znacząco skraca czas pracy.

W naszej ofercie znajdziesz głównie suwmiarki wytworzone ze stali, gdyż są to bez wątpienia najtrwalsze i odporne na uszkodzenia narzędzia. Jest to bardzo ważne podczas wykonywania prac remontowo-budowalnych, gdzie nie przykłada się dużej wagi do dbania o stan wizualny sprzętów. Właśnie dlatego tak ważne jest, by były one odporne na niekorzystne warunki pracy, a także wytrzymałe na uderzenia.

Część z suwmiarek, które oferujemy wykonana została ze stali nierdzewnej, która wpływa pozytywnie na trwałość narzędzia, a także na szkodliwy wpływ wilgoci. Dzięki temu akcesoria zachowują swoje oryginalne właściwości przez lata. Mogą być z powodzeniem przechowywane w pomieszczeniach gospodarczych, garażach czy warsztatach bez obaw o to, że pokryje je rdza.

Posiadamy w sprzedaży również suwmiarki z tworzywa sztucznego, które wyróżniają się tym, że są naprawdę bardzo lekkie. Okażą się doskonałym wyborem do sporadycznych zastosowań. Jeśli więc szukasz suwmiarki do użytku domowego, ta będzie po prostu idealna. Nie kosztuje dużo i jest bardzo wygodna w użytku.

Rozwiń opis
Zwiń opis