Filters
Filtruj

Moc falownika [kW]

Moc falownika [kW]

Moc rezystora [W]

Moc rezystora [W]

Rezystancja [Ohm]

Rezystancja [Ohm]

Wymiary [mm]

Wymiary [mm]

Czas realizacji

Czas realizacji

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Rezystory hamujące do falowników

Rezystory hamujące do falowników

Rezystory hamujące stostosujemy w aplikacjach, gdzie zastosowano silniki o większych mocach, a cykl pracy wymaga częstej zmiany prędkości pracy silnika w krótkich odcinkach czasu. W takiej sytuacji może dojść do nadmiernego wzrostu napięcia na szynie DC przemiennika, a to może doprowadzić do zgłoszenia przez niego błędu. Automatyczne wyłączenie falownika w takiej sytuacji zapobiega jego uszkodzeniu. Aby zapobiec wyłączeniu napędu podczas pracy, stosujemy moduły hamujące wraz z rezystorami, które wytracją energię zwracaną przez silnik. Istnieją modele przemienników, gdzie "nadmiarowa" energia zwracana jest bezpośrednio do sieci. Jednak najczęściej ze względów ekonomicznych stosowane jest rozwiązanie, gdzie energia ta jest przenoszona do stałoprądowego obwodu pośredniczącego przemiennika, z którego to dostarczana jest za pośrednictwem czopera (modułu hamowania) do rezystora hamowania, gdzie wytracana jest w postaci ciepła.

Dobór odpowiedniego rezystora powinien uwzględniać moc na nim wytracaną oraz cykle pracy silnika, tzn. jak często rezystor będzie załączany. Rezystor podczas pracy może rozgrzać się do wysokich temperatur!!! Należy uwzględnić ten fakt podczas projektowania rozmieszczenia urządzeń w szafie sterującej.

Zależnie od wybranego modelu przemiennika, te fabrycznie mogą być wyposażone w moduły hamujące. Więcej informacji na ten temat, mogą Państwo znaleźć w instrukcjach poszczególnych modeli falowników. Tam również podane są sugerowane przez producenta przemienników modele modułów hamujących oraz parametry rezystorów (zależnie od mocy użytego falownika).

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.