Filtruj

Napięcie zasilania min-typ-max [VDC]

Napięcie zasilania min-typ-max [VDC]

Prąd fazowy PEAK  [A] max.

Prąd fazowy PEAK  [A] max.

Moc znamionowa   [W]

Moc znamionowa   [W]

Max. prędkości obrotowa (obr/min)

Max. prędkości obrotowa (obr/min)

Czas realizacji

Czas realizacji

Sterowniki silników BLDC

Sterowniki silników bezszczotkowych BLDC

Oferowane przez nas sterowniki BLDC do silników bezszczotkowych BLDC (ang. brushless direct-current motor) umożliwiają realizację prostych układów napędowych, gdzie potrzebujemy precyzyjnie kontrolować prędkość i moment silnika prądu stałego. Za pomocą takiego sterownika silnika bldc zrealizujemy zmianę kierunku obrotów silnika oraz regulacje jego prędkości.

W sterownikach silników bezszczotkowych BLDC kontrola pracy silnika odbywa się za pomocą zewnętrznych przycisków lub przekaźników podłączonych do złącz sterowniczych.

Zrealizujemy następujące funkcje:

- Start/Stop silnika,

- Zmiana kierunku obrotów,

- Zmiana prędkości obrotowej silnika

Sterowanie prędkością silnika może odbywać się za pomocą wbudowanego potencjometru, zewnętrznego potencjometru lub zewnętrznego sygnału analogowego 0-5V.

W przypadku sterowników bldc o mocy 300W i mocniejszych możemy ustawić pracę w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu bldc sterownik będzie starał się zachować prędkość obrotową, przeciążając silnik nawet do 300% nominalnego momentu obrotowego. Jest to cecha spotykana również w serwonapędach oraz specjalistycznych falownikach pracujących z enkoderami.

Silniki bezszczotkowe BLDC mają wbudowane czujniki Halla, sterownik bldc w połączeniu takim, tworzy układ zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu możemy utrzymać obroty silnika na stałym poziomie, pomimo jego obciążania. Sterownik silnika bezszczotkowego współpracuje zarówno z silnikami wyposażonymi w czujniki Halla, jak również bez nich.

Połączenie sterownika bldc z odpowiednim silnikiem bezszczotkowym stanowi idealne źródło napędu różnego rodzaju pojazdów, konstrukcji.

Rozwiń opis
Zwiń opis
24h
Indeks: IW-NVBDL+
Sterownik Silnika BLDC NVBDL+ 48-52VDC bez halli.

Sterownik Silnika BLDC NVBDL+ 48-52VDC bez halli.

Napięcie zasilania min-typ-max [VDC]:48-52
Prąd fazowy PEAK  [A] max.:10
Moc znamionowa   [W]:500
Max. prędkości obrotowa (obr/min):12000
Cena
334,38 zł / szt.
271,85 zł bez VAT