Filtruj

Średnica wewnętrzna d [mm]

Średnica wewnętrzna d [mm]

Średnica zewnętrzna D [mm]

Średnica zewnętrzna D [mm]

Szerokość B [mm]

Szerokość B [mm]

Producent

Producent

Czas realizacji

Czas realizacji

Cena

Cena

Łożyska wałeczkowe wzdłużne

Łożyska wałeczkowe wzdłużne

Łożyska wałeczkowe wzdłużne wyróżniają wysoką sztywnością, a także niewielkimi rozmiarami. Łożysko wałeczkowe wzdłużne służy do przenoszenia dużych obciążeń osiowych oraz udarowych. Nie są zaś przeznaczone do przenoszenia obciążeń promieniowych. Niezwykle łatwo się je montuje, jak i demontuje. Łożyska walcowe wzdłużne charakteryzuje bowiem budowa rozłączna. Oznacza to, że każdy z elementów może być zakładany niezależnie od siebie. Łożyska wałeczkowe wzdłużne można podzielić na dwa rodzaje: jednokierunkowe oraz dwukierunkowe. Pierwsze z nich zapewniają obciążenie osiowe w jednym kierunku, zaś drugie w obu kierunkach.

Poszczególne elementy łożysk wałeczkowych wzdłużnych mają bardzo proste kształty. Z tego względu z takich łożysk można korzystać w wielu rozmaitych kombinacjach (z lub bez pierścieni łożyskowych). Rolę bieżni mogą w nich sprawować elementy układu.

Jeśli chodzi o zastosowanie, łożysko wałeczkowe wzdłużne odgrywa bardzo ważną rolę tam, gdzie łożyska kulkowe wzdłużne nie zdają egzaminu ze względu na zbyt niską nośność. Co więcej, łożyska wałeczkowe wzdłużne znakomicie radzą sobie z mniejszymi prędkościami obrotowymi, ponieważ nie oferują pełnej toczności i pracują z poślizgami. Łożyska wałeczkowe wzdłużne idealnie sprawdzają się także w układach, które wyróżniają się sztywnością. Ponadto są w stanie przenosić bardzo duże obciążenia osiowe.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Łożyska wałeczkowe wzdłużne
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.