Obcinaczki, cążki boczne i czołowe

Obcinaczki, cążki boczne i czołowe

Szczypce tnące czołowe są przeznaczone do wykonywania precyzyjnych cięć. Modele dostępne w naszym sklepie wykorzystywane są w pracach związanych z elektroniką i mechaniką. Dlatego też są używane w wielu firmach i warsztatach. Posiadamy też odmiany służące do wyciągania gwoździ oraz przecinania drutów i przewodów. Te narzędzia pojawiają się między innymi na placach budowy.
 
Szczypce czołowe tnące wykonywane są ze specjalnej stali narzędziowej, poleruje się ja na wysoki połysk, dzięki temu powierzchnia się nie łuszczy. Krawędzie tnące są bardzo wytrzymałe, zachowają swoje właściwości na długi czas.  Wszystkie opisywane szczypce charakteryzują się doskonałym wykonaniem, zaopatrujemy się wyłącznie u renomowanych producentów. Ceny w naszym sklepie są niezwykle atrakcyjne.
   

Bogactwo naszej oferty jest dla Państwa zaletą. W jednym sklepie można wyposażyć cały swój warsztat, nie trzeba przy tym wychodzić z domu. Zapraszamy do przeglądania naszych propozycji i wybierania najlepszych opcji dla siebie.

Szczypce tnące boczne powstają najczęściej ze stali chromowo wanadowej. Są przeznaczone do cięcia drutów, przewodów i przewodów z izolacją. Dlatego też są używane w wielu firmach i warsztatach w rozmaitych gałęziach przemysłu. Posiadamy też modele służące do cięcia gwoździ, prętów czy też nitów. Tego typu narzędzia są bardzo ważnym wyposażeniem na każdym placu budowy.
 
Szczypce boczne tnące a precyzyjniej, niektóre odmiany wykonywane są też ze elektrycznej wanadowej poddawanej kuciu i hartowaniu w oleju. Krawędzie tnące odznaczają się wytrzymałością, będą służyć przez długi czas.  Wszystkie szczypce, które można znaleźć w naszym sklepie to narzędzia najwyższej jakości. Sprowadzamy wyroby firm o nienagannej reputacji.
  

Szczypce tnące boczne to narzędzie wyposażone w szczęki z ostrzami, które umiejscowione są tuż obok przegubu i ukształtowane w taki sposób, aby skutecznie radzić sobie z przecinaniem drutów, przewodów czy opasek, a także zapewnić odpowiednią siłę nacisku w trakcie cięcia. Jakie jest zastosowanie szczypiec bocznych i jakie są ich najpopularniejsze rodzaje? Podpowiadamy!

Do czego stosowane są szczypce boczne tnące?

Szczypce boczne tnące najczęściej używane są do przecinania przewodów, drutów czy też opasek montażowych. Warto mieć je w swoim wyposażeniu narzędziowym, gdyż są naprawdę funkcjonalne. Sprawdzą się nie tylko w przypadku fachowców, ale również amatorów majsterkowania – to niezbędnik każdego gospodarstwa domowego. Szczypce boczne tnące spośród różnych typów szczypiec wyróżniają się ostrymi krawędziami, które osadzone są równolegle do uchwytów. Narzędzia te występują w różnych rozmiarach, ale najpopularniejsze z nich to 160 mm, 180 mm oraz 200 mm.

Rodzaje szczypiec tnących bocznych

Można wyróżnić pięć najpopularniejszych rodzajów szczypiec bocznych. Każdy z nich ma nieco inne zastosowanie, dlatego szczypce należy dobrać do rodzaju wykonywanych prac. Wyróżniamy przede wszystkim:

- Standardowe szczypce boczne tnące – stosowane są głównie przez montażystów, jak i serwisantów, ale również majsterkowiczów. Doskonale radzą sobie z przecinaniem drutów, kabli itp. Ich szczypce produkowane są ze stali węglowej, dzięki czemu świetnie nadają się do obróbki małych elementów wykonanych z metalu.

- Szczypce tnące boczne z automatycznym otwarciem – wyposażone są w sprężynę zamocowaną na osi, która automatycznie otwiera szczęki. Dzięki temu praca z narzędziem jest szybsza i efektywniejsza.

- Szczypce boczne tnące do tworzyw sztucznych – posiadają ostrza przystosowane do cięcia materiałów syntetycznych, takich jak guma, silikon czy polichlorek winylu.

- Szczypce boczne VDE – jest to narzędzie certyfikowane, którego można bezpiecznie użyć do pracy z przewodami, kablami oraz osprzętem elektrycznym.

- Szczypce boczne z przegubem – zapewniają bardzo dużą siłę nacisku przy jednoczesnym mniejszym użyciu siły ludzkich mięśni.

Szczypce tnące boczne – najważniejsze parametry narzędzia

Jeśli planujesz zakup szczypiec bocznych tnących, przede wszystkim zwróć uwagę na to, z czego zostały wykonane rączki i końcówki robocze narzędzia. Do sporadycznego użytku czy majsterkowania najlepszą opcją będą szczypce wykonane z utwardzonej stali węglowej lub chromowo-wanadowej. Z kolei do codziennej pracy lepszym wyborem będą obcinaki wykonane ze stali chromowo-molibdenowej, która gwarantuje wytrzymałość i trwałość. Chrom odpowiada natomiast za to, by narzędzie było odporne na wilgoć i powstawanie rdzy. Warto wspomnieć, że niektóre modele szczypiec bocznych posiadają ostrze hartowane indukcyjnie. Dzięki temu część tnąca narzędzi nie jest tak podatna na stępienie. Przed zakupem szczypiec warto zwrócić także uwagę na rękojeść – powinna wygodnie i pewnie leżeć w dłoni, by nie wyślizgnęła się z niej podczas pracy. Doskonale sprawdzi się więc powierzchnia karbowana, która jest antypoślizgowa. Istotnym elementem jest również blokada zamknięcia, która zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa – szczególnie podczas przechowywania narzędzia, gdyż pozwala ukryć jego ostrze. Planujesz zakup szczypiec bocznych do warsztatu samochodowego? Koniecznie wybierz model, który będzie wykonany z materiałów odpornych na benzynę, smary oraz oleje.

Powyższe przykłady to nadal tylko część oferty. W naszym sklepie można wyposażyć cały firmowy warsztat, wszystko za pomocą komputera. Zdecydowanie warto zapoznać się z całym proponowanym przez nas asortymentem.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: KNI-73 06 160

KNIPEX Kompaktowe obcinaczki boczne X-Cut z wysokim przełożeniem dźwigni 160 mm VDE 73 06 160

Cena
211,25 zł / szt.
171,75 zł bez VAT
/ Kompaktowe i lżejsze o 25%. Zapewniają mocny i precyzyjny chwyt / Do cięcia zarówno cienkiego drutu jak i przewodów z izolacją wielowarstwową oraz twardego drutu fortepianowego. / Złącze wsuwkowe: duża stabilność i niewielka masa / Podwójnie prowadzone złącze do długotrwałej prac przy dużych obciążeniach / Optymalne połączenie kąta ostrza i przełożenia dźwigni z punktem...
Termin realizacji:
24h
Indeks: KNI-70 02 160

KNIPEX Obcinaczki boczne 160mm 70 02 160

Cena
98,99 zł / szt.
80,48 zł bez VAT
/ Siła cięcia większa o 20% w porównaniu z poprzednim modelem, dłuższe krawędzie tnące / Zoptymalizowana geometria ostrza i przełożenie zapewniają dużą siłę cięcia / Stabilny nit precyzyjny zapewniający płynny ruch i długą żywotność / Precyzyjne ostrza dodatkowo hartowane indukcyjnie, twardość ostrzy ok. 62 HRC / Smukła główka z długimi ostrzami: wygodna praca w trudno...
Termin realizacji:
24h
Indeks: KNI-70 06 160

KNIPEX Obcinaczki boczne 160mm izolowane 70 06 160

Cena
138,34 zł / szt.
112,47 zł bez VAT
/ Siła cięcia większa o 20% w porównaniu z poprzednim modelem, dłuższe krawędzie tnące / Zoptymalizowana geometria ostrza i przełożenie zapewniają dużą siłę cięcia / Stabilny nit precyzyjny zapewniający płynny ruch i długą żywotność / Precyzyjne ostrza dodatkowo hartowane indukcyjnie, twardość ostrzy ok. 62 HRC / Smukła główka z długimi ostrzami: wygodna praca w trudno...
Termin realizacji:
30 dni
Indeks: KNI-70 02 180

KNIPEX Obcinaczki boczne 180mm 70 02 180

Cena
108,56 zł / szt.
88,26 zł bez VAT
/ Jeden z najpopularniejszych modeli szczypiec do uniwersalnego zastosowania / Wysokiej jakości materiały oraz precyzyjne wykonanie zapewniają długą żywotność narzędzia / Precyzyjne ostrza do cięcia drutu miękkiego i twardego / Czyste cięcie cienkiego drutu miedzianego nawet końcówką ostrzy / Ostrza oddzielnie hartowane indukcyjnie, twardość ostrzy ok. 62 HRC / Smukła główka...
Termin realizacji:
24h
Indeks: KNI-72 11 160

KNIPEX Obcinaczki boczne do tworzywa sztucznego 160mm, PCW 72 11 160

Cena
179,25 zł / szt.
145,73 zł bez VAT
/ Precyzyjnie wykończone lico główki / Do płaskiego odcinania odlewów z tworzywa sztucznego i nadlewów / Do równego odcinania miękkich materiałów, np. ołowiu / Ze sprężyną rozwierającą / Stal elektryczna wanadowa, kuta, hartowana olejowo...
Termin realizacji:
24h
Indeks: KNI-26 15 200

KNIPEX Obcinaczki półokrągłe, wydłużone typu „bociani dziób” 26 15 200

Cena
124,87 zł / szt.
101,52 zł bez VAT
/ Elastyczne końcówki: stabilność i wysoka wytrzymałość na odkształcenia / Precyzyjne końcówki szczypiec o dużej elastyczności i wytrzymałości na skręcanie / Półokrągłe, długie i zwężające się szczęki / Z ostrzami (twardość ok. 61 HRC) do cięcia drutu miękkiego, średnio twardego i twardego / Stal elektryczna wanadowa, kuta, hartowana olejowo...
Termin realizacji:
30 dni
Indeks: WX0187

Szczypce boczne 160mm JOBI EXTRA

Cena
20,31 zł / szt.
16,51 zł bez VAT
/ WYKONANE ZE STALI CHROMOWO WANADOWEJ / DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA 160 MM / DOBRZE LEŻĄ W DŁONI / DOBRY MATERIAŁ I WYKONANIE...
Termin realizacji:
24h
Indeks: WX0188

Szczypce boczne 180mm JOBI EXTRA

Cena
14,71 zł / szt.
11,96 zł bez VAT
/ WYKONANE ZE STALI CHROMOWO WANADOWEJ / DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA 180 MM / DOBRZE LEŻĄ W DŁONI / DOBRY MATERIAŁ I WYKONANIE...
Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: WX0189

Szczypce boczne 200mm JOBI EXTRA

Cena
26,15 zł / szt.
21,26 zł bez VAT
/ WYKONANE ZE STALI CHROMOWO WANADOWEJ / DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA 200 MM / DOBRZE LEŻĄ W DŁONI / DOBRY MATERIAŁ I WYKONANIE...
Termin realizacji:
24h
Indeks: WIHA-26741

Szczypce do cięcia bocznego wzmocnione 160mm WIHA

Cena
137,51 zł / szt.
111,80 zł bez VAT
Wysokiej jakości stal narzędziowa C 70, ulepszona. Do cięcia miękkiego i twardego drutu. Do prac na częściach przewodzących prąd do 1.000 V AC. DIN ISO 5749. Produkowany zgodnie z IEC 60900:2012. Odporny na zużycie, wkładany przegub z połączeniem nitowym, przenoszący wysokie obciążenia. Czyste cięcie dzięki specjalnie frezowanemu precyzyjnemu ostrzu. Wzmocnione ostrza dzięki...
Termin realizacji:
30 dni
Indeks: PR-0695

Szczypce miniaturowe boczne do 1,3mm 140mm

Cena
45,01 zł / szt.
36,59 zł bez VAT
/ Zakres cięcia - drut miedziany o średnicy do 1,3mm / Długość narzędzia - 140mm / Długość cięcia - 10 mm / Maksymalne rozwarcie ostrzy - 6mm / Materiał ostrzy - stal narzędziowa oksydowana / Materiał uchwytów - miękkie, antypoślizgowe PCV...
Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: YT-2109

Szczypce tnące boczne 160 mm izolowane 1000V YATO

Cena
40,82 zł / szt.
33,19 zł bez VAT
Szczypce tnące boczne izolowane 150mm 1000V DIN: 5745 CERTYFIKAT 05VDE EN-60900:2004 Długość: 150mm Waga: 200g...
Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: KNI-74 06 160

Szczypce tnące boczne 160 MM VDE KNIPEX

Cena
170,24 zł / szt.
138,41 zł bez VAT
/ Kute złącze czopowe do długotrwałej pracy przy dużych obciążeniach / Odpowiednie do cięcia wszystkich rodzajów drutu, również drutu bardzo twardego (fortepianowego) / Optymalne połączenie kąta ostrza i przełożenia dźwigni z punktem obrotu, przesuniętym w bok, zapewnia wysoką wydajność cięcia przy minimalnym nakładzie siły / Precyzyjne ostrza dodatkowo hartowane...
Termin realizacji:
24h
Indeks: YT-2036

Szczypce tnące boczne 160 mm YATO

Cena
22,09 zł / szt.
17,96 zł bez VAT
Szczypce przeznaczone są do prac wspomagających w serwisach i warsztatach hobbystycznych. Służą do obcinania drutu i przewodow elektrycznych. Szczypce posiadają mocny nacisk szczęk tnących dzięki dźwigni spotęgowanej odpowiednią, ergonomiczną rękojeścią. Szczypce wykonane są ze stali węglowej, posiadają niklowane wykończenie oraz dwu-kompozytową rączkę z tworzywa TPR z...
Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: KNI-74 06 180
Szczypce tnące boczne 180 MM VDE KNIPEX
  • -5%

Szczypce tnące boczne 180 MM VDE KNIPEX

Cena
143,05 zł / szt.
116,30 zł bez VAT
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 150,58 zł
/ Kute złącze czopowe do długotrwałej pracy przy dużych obciążeniach / Odpowiednie do cięcia wszystkich rodzajów drutu, również drutu bardzo twardego (fortepianowego) / Optymalne połączenie kąta ostrza i przełożenia dźwigni z punktem obrotu, przesuniętym w bok, zapewnia wysoką wydajność cięcia przy minimalnym nakładzie siły / Precyzyjne ostrza dodatkowo hartowane...
Termin realizacji:
24h
Indeks: YT-2037

Szczypce tnące boczne 180 mm YATO

Cena
30,41 zł / szt.
24,72 zł bez VAT
Szczypce przeznaczone są do prac wspomagających w serwisach i warsztatach hobbystycznych. Służą do obcinania drutu i przewodow elektrycznych. Szczypce posiadają mocny nacisk szczęk tnących dzięki dźwigni spotęgowanej odpowiednią, ergonomiczną rękojeścią. Szczypce wykonane są ze stali węglowej, posiadają niklowane wykończenie oraz dwu-kompozytową rączkę z tworzywa TPR z...
Termin realizacji:
24h
Indeks: KNI-72 21 160

Szczypce tnące boczne DO TOWRZYWA 160MM 85' KNIPEX

Cena
167,66 zł / szt.
136,31 zł bez VAT
/ Precyzyjnie wykończone lico główki / Do płaskiego odcinania odlewów z tworzywa sztucznego i nadlewów / Do równego odcinania miękkich materiałów, np. ołowiu / Ze sprężyną rozwierającą / Stal elektryczna wanadowa, kuta, hartowana olejowo...
Termin realizacji:
30 dni
Indeks: YT-2066

Szczypce tnące czołowe 160 mm YATO

Cena
37,37 zł / szt.
30,38 zł bez VAT
Szczypce tnące czołowe 160 mm YATO Szczypce tnące przeznaczone są do prac budowlanych i wspomagających w serwisach oraz warsztatach hobbystycznych. Służą do wyrywania gwoździ oraz obcinania drutu i przewodów elektrycznych. Dane techniczne: Długość : 160 (mm) Waga : 260 (g) DIN: 5748...
Termin realizacji:
24h
Indeks: WX0190

Szczypce tnące czołowe 180mm JOBI EXTRA

Cena
14,71 zł / szt.
11,96 zł bez VAT
Krawędź tnąca z węglika żelaza. Dłuższa żywotność ostrzy. Wygodny chwyt. Bardziej komfortowe w porównaniu do rączek pokrytych plastikiem. Niezsuwające się rączki. Gładka głowica. Aby nie uszkodzić powierzchni materiału na którym się pracuje. Unikalna konstrukcja. Trwałość narzędzia w trudnych warunkach. Ochrona przed korozją. Czarna oksydowana powierzchnia chroni przed...
Termin realizacji:
7 - 14 dni