Szczypce, obcęgi, kleszcze, kombinerki

Szczypce, obcęgi, kleszcze, kombinerki

W ofercie EBMiA.pl znajdziecie Państwo szeroki wachlarz szczypiec, obcęg, kleszczy i kombinerek przystosowany do zastosowań mechanicznych i przemysłowych. Nasza oferta obejmuje rozwiązania nowoczesne, wydajne, bezpieczne i trwałe. W ofercie znajdują się między innymi:

  • szczypce uniwersalne,
  • szczypce okrągłe,
  • szczypce płaskie,
  • szczypce do cięcia,
  • szczypce wydłużane,
  • specjalistyczne szczypce zaciskowe,
  • szczypce do zastosowań spawalniczych,
  • szczypce segera.


Tak skomponowany zestaw sprawia, że zarówno firmy produkcyjne, warsztaty mechaniczne, jak i serwisy samochodowe bezproblemowo dobiorą odpowiedni zestaw do własnych potrzeb. Dodatkowo, ofertę uzupełniają praski oraz szczypce przeznaczone do konkretnych zadań.

Szczypce to narzędzie, które znajdziesz w każdym warsztacie. Mają bardzo szerokie zastosowanie. W zależności od rodzaju mogą służyć do zginania, uciskania, zgniatania, kształtowania, a nawet cięcia. Dowiedz się, jakie szczypce wybrać.

Szczypce wydłużone proste i wygięte

Przez fachowców nazywane są zwykle bocianami. Szczypce wydłużone wygięte różnią się od płaskich tym, że na końcu szczęk są wygięte ku górze. Te narzędzia stosowane są do wykonywania bardzo dokładnych i szczegółowych prac profesjonalnych.

Szczypce płaskie i okrągłe

Szczypce płaskie wyróżniają się gładko zakończonymi szczękami, które sprawdzają się przy pracy z delikatnymi materiałami, ponieważ ich nie niszczą. Stosuje się je do przytrzymywania, kształtowania oraz ściskania. Jeśli chodzi zaś o szczypce okrągłe, mają one okrągłe szczęki, stąd wykorzystuje się je najczęściej do kształtowania blaszek, drutów, a także przewodów.

Szczypce boczne

Ten rodzaj szczypiec przez fachowców często nazywany jest obcinakami bocznymi. Stosowane są one do cięcia drutów oraz przewodów. Szczypce boczne posiadają ostro zakończone szczęki, które zlokalizowane są niezwykle blisko przegubu. Taka budowa sprawia, że pozwalają na uzyskanie dużej siły nacisku w czasie pracy.

Szczypce czołowe

Narzędzie to posiada bardzo trwałą i solidną budowę szczęk. Szczypce czołowe wyposażone są w ostre krawędzie, które pozwalają na szybkie i proste przycinanie czy też zaginanie prętów, kabli, drutów czy gwoździ.

Szczypce zbrojarskie i zaciskowe

Jeśli chodzi o szczypce zbrojarskie, wyposażone są one w niewielką głowicę i długie ramiona, pozwalające na szybkie zakręcanie drutów zbrojeniowych, a także na precyzyjne docinanie końcówek. Szczypce zaciskowe natomiast posiadają radełkowane szczęki, które mogą mieć różne kształty. Oprócz tego zastosowano w nich mechanizm zapadkowy, służący do blokowania. Szczypce te mają też specjalną śrubę, za pomocą której możliwe jest regulowanie siły nacisku. Z tego powodu najczęściej używa się ich podczas spawania, prac samochodowych i hydraulicznych.

Szczypce nastawne

Szczypce nastawne najczęściej stosowane są do pracy z rurami. Wyposażone są w rozsuwane powierzchnie trzymające, dzięki którym możliwe jest chwytanie rur o różnych rozmiarach. Najczęściej wykorzystywane są przez hydraulików i monterów wodociągów oraz armatury.

Szczypce do otworów i do pierścieni

Szczypce do otworów przez fachowców nazywane są otwornicami albo dziurkaczami. Mają one owalne noże, dzięki czemu z ich pomocą można wykonywać otwory w miękkich tworzywach. Natomiast szczypce do pierścieni stosowane są przez profesjonalistów do odginania osadczych pierścieni blokujących.

Szczypce precyzyjne i pęsety

Szczypce precyzyjne to narzędzia wyposażone w specjalną sprężynę, która automatycznie rozwiera szczęki. Oprócz tego posiada różne kształty, pozwalające na pracę z różnego typu materiałami. Najczęściej stosowane są podczas prac modelarskich oraz jubilerskich. Pęsety zaś wyglądem przypominają niewielkie szczypce, które wykorzystywane są do prac precyzyjnych.

Szczypce specjalne

Szczypce specjalne to przede wszystkim narzędzia do ściągania izolacji z kabli czy też przewodów elektrycznych. Pozwalają również w szybki i prosty sposób naciąć i ściągnąć otulinę. Do tej kategorii zaliczają się również szczypce izolowane 1000 V, które służą do pracy na przewodach pod napięciem. Oprócz tego warto w tym miejscu wspomnieć o szczypcach do łączenia profili wykorzystywanych przy stawianiu ścian z płyt gipsowo-kartonowych.

Najwyższa jakość wykonania szczypców

W EBMiA.pl postawiliśmy bardzo duży nacisk na jakość oferowanych narzędzi ręcznych, również jeśli chodzi o szczypce. Posiadamy więc wyłącznie narzędzia renomowanych firm, których marka zyskała uznanie na całym świecie. To sprawia, że wszystkie szczypce posiadają bardzo szeroki wachlarz zastosowań przeznaczony dla przemysłu, jak również warsztatów czy też specjalnie do majsterkowania. Wszystkie te narzędzia mogą być poddawane bardzo dużym obciążeniom i dzięki temu wykorzystywane są w montażu, serwisowaniu oraz konserwacji maszyn, pojazdów oraz urządzeń. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu, użytkownik zyskuje wysoką ergonomię pracy, a także może podnieść swoją efektywność. Najlepsze rozwiązania zostały dopasowane tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i niewielkich firm działających w obszarze mechanicznym, produkcyjnym czy też obróbczym.

Rozwiń opis
Zwiń opis