Grzechotki, pokrętła do kluczy nasadowych

Grzechotki, pokrętła do kluczy nasadowych

Grzechotki i pokrętła ręczne do kluczy nasadkowych przeznaczone są do dokręcania lub odkręcania nasadek lub nasadek ampułowych.

W naszej ofercie znajdują się klucze grzechotkowe w różnych rozmiarach, od najmniejszych grzechotek z systemem mocowania nasadek na kwadrat 1/4" po grzechotki do ciężkich prac i odkręcania czy zakręcania dużych śrub z mocowaniem na kwadrat 1". Znajdziesz tutaj także różne rodzaje pokręteł do mocowania nasadek, takie jak pokrętła wygięte (fajkowe), pokrętła łamane i uchylne czy pokrętła z przesuwnym czopem. Pokrętła ułatwiają pracę w miejscach trudno dostępnych jak również odkręcanie śrub zapieczonych, kiedy trzeba użyć wysokiego momentu obrotowego. Polecamy szeroką gamę grzechotek ręcznych do różnych zastosowań, od grzechotek do zastosowań amatorsko-domowych po grzechotki profesjonalne do zastosowań przemysłowych.

Oferta zawiera pokrętła i grzechotki o różnych rozmiarach przeznaczone do współpracy z kluczami nasadowymi.

Grzechotka jest to narzędzie, które znajdziesz praktycznie w każdym warsztacie czy garażu. Stosuje się ją do odkręcania i dokręcania śrub w różnych układach, dlatego też tak ważny jest dobór właściwego rodzaju do charakteru wykonywanej pracy. Jakimi wskazówkami warto się kierować? Przeczytasz o tym więcej w naszym poradniku. Pomożemy Ci wybrać grzechotkę odpowiadającą Twoim oczekiwaniom.

Rodzaje grzechotek

W sklepach znajdziesz bardzo wiele różnych oznaczeń grzechotek. Każda marka może posiadać swoje indywidualne nazewnictwo, dlatego też nie da się jednoznacznie określić, jakie grupy tych narzędzi wyróżniamy. Istnieją jednak najczęściej stosowane klasy handlowe, według których podzieliliśmy grzechotki. Poniżej znajdziesz podstawową klasyfikację tych narzędzi.

Grzechotka pneumatyczna to narzędzie, w którym ruch końcówki wytwarzany jest za sprawą siły sprężonego powietrza. Dzięki temu może zostać osiągnięty duży moment obrotowy. Ten rodzaj grzechotki nie znajdzie raczej zastosowania w domu, jednak chętnie wykorzystywany jest w mechanice. Wymaga jednak instalacji dodatkowego osprzętu, takiego jak zbiornik na sprężone powietrze i sprężarka.

Grzechotka dynamometryczna jest to zaś rodzaj pozwalający na niezwykle szczegółowe zmierzenie, a także ustalenie momentu obrotowego. Dzięki temu praca z narzędziem jest naprawdę precyzyjna, a przy tym również szybka. Co więcej, istnieje tu naprawdę nikłe ryzyko uszkodzenia czy zerwania gwintu albo niedociągnięcia śruby. Grzechotki dynamometryczne stosuje się w sytuacji, gdy wymagane jest dokręcanie śruby z odpowiednią siłą, dlatego też szczególnie sprawdzi się w zastosowaniach profesjonalnych.

Grzechotka akumulatorowa natomiast zasilana jest baterią niklowo-kadmową lub litowo-jonową. Jej ogromną zaletą jest fakt, że przy pracy nie wymaga praktycznie użycia siły. Warto jednak zainwestować w wysokiej jakości produkt, ponieważ zapewni on wyjątkowy komfort pracy i zapewni świetną wartość momentu obrotowego.

Podział, który przedstawiliśmy powyżej jest nawiązaniem do nazewnictwa używanego przez producentów grzechotek oraz składową różnych klasyfikacji.

Wielkość grzechotki – na co wpływa?

Przed zakupem grzechotki wiele osób zadaje sobie pytanie, jaką długość wybrać. 1/2 czy 1/4, a może 3/8? Tak naprawdę nie ma to aż tak dużego znaczenia. Wielkość grzechotki wpływa głównie na jej wytrzymałość, czyli im większa, tym odporniejsza na uszkodzenia. Mimo wszystko już grzechotka o długości 1/4 cala jest wystarczająco duża i nie powinno się z nią nic stać podczas pracy. Oczywiście pod warunkiem, że będzie to wysokiej jakości narzędzie wykonane z solidnych komponentów.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na długość dźwigni, gdyż to właśnie jej rozmiar ma wpływ na uzyskiwany poziom siły. Czy jednak zawsze konieczne jest inwestowanie w grzechotkę o długiej dźwigni? Niekoniecznie. Otóż jest ona wymagana tak naprawdę jedynie w przypadku zastosowań profesjonalnych. Do sporadycznych, domowych prac wystarczającym wyborem okaże się zwykła, standardowa długość rękojeści.

Jaką grzechotkę kupić?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na producenta grzechotki. Oczywiście nie jest to aspekt decydujący, jednak na pewno dosyć istotny. Narzędzia sprawdzonych marek zazwyczaj wyróżniają się również wysoką jakością wykonania. Są produkowane z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia. Musisz jednak pamiętać, że lepszy producent oznacza zwykle również wyższą cenę. Jednak na pewno warto zainwestować w porządną grzechotkę, która posłuży Ci przez lata.

Drugim aspektem jest kwestia wykończenia. Przed zakupem zawsze weź do ręki grzechotkę i sprawdź, czy jest starannie zrobiona. Ma to nie tylko wpływ na jej trwałość, ale również na wygodę podczas pracy. Zadbaj o to, by narzędzie, którego będziesz używać posiadało ergonomiczną rękojeść, a także precyzyjną główkę, która zapewni możliwość stabilnego zamocowania każdego klucza.

Ostatnią kwestią, którą warto rozważyć jest zakup zestawu, czyli grzechotki z zestawem kluczy. Bardzo często narzędzia do zastosowań profesjonalnych sprzedawane są pojedynczo, ponieważ każdy element jest znacznie droższy od standardowych opcji. Co zaś w przypadku grzechotek amatorskich? Tu sprawa ma się nieco inaczej, ponieważ sama grzechotka czasami nie różni się wiele od ceny z zestawem, dlatego zakup takiego pakietu z kluczami na początek jest naprawdę dobrą opcją.

Grzechotki są rodzajem kluczy nasadowych. Uznawane są za bardzo wygodne i użyteczne narzędzia, które gwarantują szybką oraz łatwą pracę. Zarówno ręczne, jak i pneumatyczne grzechotki stanowią świetna alternatywę dla kluczy fajkowych oraz bitów. Występują one w dwóch wariantach: prostej oraz wygiętej. Ta druga umożliwia lepszy dostęp do niektórych miejsc, jak również efektywniejsze przyłożenie siły, co sprawia, że grzechotką wygiętą można poruszyć nawet zapieczoną nakrętkę.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem grzechotki? Przede wszystkim na wielkość nasadek. Podawane są w calach i występują w wielkościach: 1/2, 1/4, 3/8 oraz 3/4. Warto pamiętać, że z większych wartości na mniejsze można przejść za pomocą specjalnych końcówek, jednak najlepiej jest od razu kupić taki model grzechotki, który będzie dostosowany do wykonywanej pracy. Grzechotki różnią się od siebie nie tylko wielkością nasadek, ale również długością. Im dłuższe jest narzędzie, tym efektywniejsze, ponieważ znacząco ułatwi wykonywanie różnych zadań. W wielu przypadkach istotne jest również wykończenie rączki, ponieważ wygoda jest bardzo ważna podczas pracy. Warto zadbać o to, by narzędzie nie wyślizgiwało się z rąk i łatwo było je chwytać.

Jak wspominaliśmy wyżej, na rynku oprócz grzechotek tradycyjnych występują także grzechotki pneumatyczne. Są nieco droższe niż narzędzia ręczne, ale za wyższą ceną idzie w parze także lepsza moc i szybkość działania. Okazują się więc praktycznym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku, gdy grzechotki są często użytkowane i mocno eksploatowane. Poza grzechotkami pneumatycznymi dużą popularnością cieszą się także grzechotki teleskopowe oraz grzechotki z przegubem. Jeśli chodzi o to drugie rozwiązanie, jest ono niezwykle uniwersalne. Warto jednak zainwestować w wysokiej jakości narzędzia. Najczęściej polecane marki to przede wszystkim Yato, Stanley, Wera, Gedore. To znane i cenione firmy, które oferują produkty wykonane z wysokiej jakości komponentów. Wśród nich znajdziesz szeroką rozpiętość różnorodnych rozwiązań: od tańszych opcji dla hobbystów i majsterkowiczów-amatorów, aż po profesjonalne narzędzia dla fachowców.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: S13972-6

Grzechotka 1/2" SATA S13972-6

Cena
130,24 zł / szt.
105,89 zł bez VAT

Grzechotka od firmy Sata została wykonana ze stali chromowo-wanadowej o mocowaniu 1/2". Dodatkowo grzechotka została wyposażona w system zdejmowania nasadki za pomocą przycisku chowającego kulkę co powala zdjąć  szybko nasadkę. Grzechotka została wyposażona  w przełącznik zmiany kierunku. Grzechotka spełnia normy wg. ANSI B107.10M i DIN 3122.

Termin realizacji:
24h
Indeks: H8501

Grzechotka 1/2'' HONITON H8501

Grzechotka od firmy Honiton z mocowaniem 1/2", została wykonana ze stali chromowo-wanadowej. Grzechotka została wyposażona w przełącznik kierunku pracy oraz przycisk zwalniający nasadkę. Grzechotka spełnia normy DIN oraz posiad mechanizm zapadkowy, który ma 36 zębów.

Na zamówienie
Indeks: T53563

Grzechotka 1/2'' METAL/VOREL T53563

Cena
35,44 zł / szt.
28,81 zł bez VAT

Grzechotka od firmy Vorel, wykonana z jednego kawałka stali CrV i o mocowaniu 1/2". Powierzchnia grzechotki została zabezpieczona warstwą chromu, a rękojeść grzechotki jest ząbkowana. Grzechotka posiada 45 zębów i zapewnia przenoszenie wysokiego momentu obrotowego. Posiada przycisk do szybkiego zwalniania nasadki. Grzechotka ma 240mm długości.

Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: H8436

Grzechotka 1/4'' HONITON H8436

Grzechotka od firmy Honiton wykonana z najwyższej jakości stali chromowo-wanadowej. Mechanizm zapadkowy został wyposażony w 36 zębów. Grzechotka posiada mocowanie 1/4". Długość grzechotki wynosi 140mm. Grzechotka została wyposażona w przełącznik kierunku pracy oraz przycisk zwalniający nasadkę.

Na zamówienie
Indeks: JR2903

Grzechotka 3/8 JONNESWAY JR2903

Cena
60,36 zł / szt.
49,07 zł bez VAT

Grzechotka firmy Jonnesway o mocowaniu 3/8", wykonany został ze stali chromowo-wanadowej. Grzechotka posiada szybkie zwalnianie nasadek. Mechanizm grzechotki posiada 36 zębów. Mocowanie wykonano ze stali chromowo-molibdenowej. Grzechotka posiada 140mm długości.

Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: T53520

Grzechotka 3/8 Vorel T53520

Cena
10,38 zł / szt.
8,44 zł bez VAT

Grzechotka Vorel o mocowaniu 3/8", z mechanizmem zapadkowym 45 zębów i o długości 195mm. Grzechotka została wykuta z jednego kawałka stali CrV, a powierzchnia jest zabezpieczona warstwą chromu. Posiada przycisk do szybkiego zwalniania głowicy.

Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: T53572

Grzechotka 3/8 WYGIĘTA VOREL T53572

Grzechotka od firmy Vorel wykonanej ze stali chromowo-wanadowej, posiadający mechanizm zapadkowy 72 zęby. Grzechotka posiada mocowanie 3/8" oraz przycisk do szybkiego zwalniania nasadki i zmianę kierunku pracy. Wygięta rękojeść grzechotki ułatwi pracę z zagłębionymi śrubami.

Na zamówienie
Indeks: YT-0320

Grzechotka 3/8'' plastikowa rączka YATO YT-0320

Cena
83,87 zł / szt.
68,19 zł bez VAT

Grzechotka od firmy Yato z mocowaniem 3/8", wykonana została ze stali chromowo-wanadowej. Posiada mechanizm zapadkowy 72 zęby. Grzechotka posiada dźwignię zmianę kierunku. Spełnia normy wg. DIN 3122.

Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: YT-0308

Grzechotka 3/8'' wygięta rączka YATO YT-0308

Cena
74,01 zł / szt.
60,17 zł bez VAT

Grzechotka firmy Yato o mocowaniu 3/8" z mechanizmem 72 zębów. Wykonana została ze stali chromowo-wanadowej (CrV 6140). Grzechotka posiada długość 185mm. Została wykonana w taki sposób, żeby sprostać wymogom intensywnej pracy.

Termin realizacji:
24h
Indeks: YT-0331

Grzechotka do bitów i nasadek 1/4'' YATO YT-0331

Cena
76,58 zł / szt.
62,26 zł bez VAT

Grzechotka od firmy Yato z mocowaniem 1/4" i z mechanizmem 72 zębów. Wykonana została ze stali chromowo-wanadowej (CrV 6135)  oblanej tworzywem termoplastycznym, który zapewnia odpowiedni kształt, ergonomię oraz zabezpieczenie antykorozyjne. Produkt posiada 139mm długości. Spełnia normy wg. ANSI oraz ISO dla najbardziej profesjonalnych grzechotek.

Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: YT-0292

Grzechotka powlekana prosta 1/2'' YATO YT-0292

Cena
93,14 zł / szt.
75,72 zł bez VAT

Grzechotka Yato posiada mechanizm zapadkowy 72 zęby i mocowaniem 1/2". Posiada przełącznik pracy grzechotki i przycisk zwalniający nasadkę. Grzechotka ma dwu kompozytową rączkę zabezpieczającą przed poślizgiem dłoni. Została wykonana ze stali chromowo-wanadowej.

Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: YT-0290

Grzechotka powlekana prosta 1/4'' YATO YT-0290

Cena
63,03 zł / szt.
51,24 zł bez VAT

Profesjonalna grzechotka posiadający precyzyjny mechanizm zapadkowy 72 zęby, współpracuje z nasadkami YATO. Wykonana została ze stali chromowo-wanadowej (CrV 6135). Grzechotka posiada mocowanie 1/4" i posiada długość 144mm. Została dodatkowo oblana tworzywem termoplastycznym, która zapewni odpowiedni kształt oraz zabezpieczy antykorozyjnie narzędzie. Grzechotka posiada 144mm długości.

Termin realizacji:
24h
Indeks: 1436686 GEDORE

Grzechotka przełączalna 1/2'' 1993 U-20 GEDORE

Cena
290,01 zł / szt.
235,78 zł bez VAT

Grzechotka firmy Gedore z mocowaniem 1/2", który został wykonany ze stali chromowo-wanadowej. Grzechotka spełnia normy wg. DIN 3122 i ISO 3315. Posiada mechanizm zapadkowy składający się z 60 zębów i zmianę kierunku pracy. Rączka grzechotki została pokryta tworzywem dwukompozytowym do zapewnienia lepszego chwytu.

Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: YT-0299

Grzechotka teleskopowa 1/2'' YATO YT-0299

Cena
84,78 zł / szt.
68,93 zł bez VAT

Grzechotka teleskopowa z mechanizmem przedłużania ramienia roboczego co pozwala na zwiększanie sił momentu odkręcającego lub dokręcającego. Grzechotka wykonana jest z narzędziowej stali stopowej (CrV 6135). Grzechotka posiada mocowanie 1/2", o skoku roboczym 5". Posiada mechanizm zapadkowy posiadający 72 zęby. Długość grzechotki wynosi 305-445mm. Ponadto grzechotka została wyposażona w system quick relase, który umożliwia pewny chwyt nasadki oraz łatwe je uwalnianie

Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: YT-0732

Grzechotka wygięta 1/2'' YATO YT-0732

Cena
68,65 zł / szt.
55,81 zł bez VAT

Grzechotka od firmy Yato o mocowaniu 1/2 i o skoku 5", została wykonana ze stali chromowo-wanadowej. Posiada mechanizm 72 zębów i system quick relase. Zastosowanie do warsztatów, prac przemysłowych i serwisowych.  

Termin realizacji:
24h
Indeks: YT-0730

Grzechotka wygięta 1/4'' YATO YT-0730

Cena
38,45 zł / szt.
31,26 zł bez VAT

Grzechotka od firmy Yato wykonana została ze stali chromowo-wanadowej (CrV 6140) o mocowaniu 1/4" i o długości 155mm. Posiada mechanizm zapadkowy, który posiada 72 zęby. Grzechotka posiada przełącznik zmiany kierunku pracy.

Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: YT-0731

Grzechotka wygięta 3/8'' YATO YT-0731

Cena
33,62 zł / szt.
27,33 zł bez VAT

Grzechotka wygięta z mocowaniem 3/8" z mechanizmem zapadkowym posiadającym 72 zęby. Grzechotka została wykonana ze stali chromowo-wanadowej (CrV 6140). Odpowiada standardom jakości YATO. Idealnie nadaje się dla warsztatów samochodowych, majsterkowiczów lub w pracach naprawczych.

Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: YT-0312

Grzechotka z chromowanym uchwytem 1/2'' YATO YT-0312

Cena
96,74 zł / szt.
78,65 zł bez VAT

Grzechotka wykonana ze stali chromowo-wanadowej (CrV 6140) o mocowaniu 1/2" i mechanizmie zapadkowym 72 zębów. Posiada łatwy w obsłudze kierunek pracy. Grzechotka ma długość 250mm. Została wykonana w taki sposób, żeby sprostać wymogom intensywnej pracy w najcięższych warunkach warsztatowych w kontakcie z rozpuszczalnikiem. Grzechot umożliwia użycie wygodnych przedłużek.

Termin realizacji:
24h
Indeks: YT-0310

Grzechotka z chromowanym uchwytem 1/4'' YATO YT-0310

Cena
55,88 zł / szt.
45,43 zł bez VAT

Grzechotka metalowa o mocowaniu 1/4" z mechanizmem zapadkowym 72 zębów. Grzechotka posiada 125mm długości i jest wykonana ze stali chromowo-wanadowej ( CrV 6140). Została wykonana w taki sposób, żeby sprostać wymogom intensywnej pracy. Posiada przycisk zwalniający nasadkę i przełącznik kierunku pracy. 

Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: YT-0314

Grzechotka z chromowanym uchwytem 3/8'' YATO YT-0314

Cena
81,39 zł / szt.
66,17 zł bez VAT

Grzechotka z mocowaniem 3/8" i o długości 170mm. Posiada mechanizm zapadkowy posiadający 72 zęby i został zrobiony ze stali chromowo-wanadowej. Grzechotka posiada łatwy w obsłudze przełącznik kierunku pracy i przycisk zwalniający nasadkę. Idealnie nadaję się dla majsterkowiczów i dla warsztatów samochodowych.  

Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: BE009200854

Pokrętło 1/2'' z przesuwanym zbierakiem 305mm BETA 920/42 009200854

Cena
72,68 zł / szt.
59,09 zł bez VAT

Pokrętło przesuwne firmy Beta o długości 305mm i mocowaniu 1/2". Pokrętło zostało wykonane z najwyższej jakości stali, która charakteryzuje się większą wytrzymałością i trwałością. Pokrętło posiada blokadę kulkową, co pozwala chwycić nasadkę oraz jest regulowane po całej długości

Termin realizacji:
3 - 5 dni