Filtruj

Dostępność

Dostępność

Nowe i Polecane

Klucze dynamometryczne

Klucze dynamometryczne

Szeroka oferta kluczy dynamometrycznych w sklepie EBMiA.pl obejmuje profesjonalne klucze dynamometryczne uznanych na całym świecie producentów. Klucze te stosowane są powszechnie w mechanice, przemyśle motoryzacyjnym, przemyśle lekkim i ciężkim, a także w serwisowaniu i budowie maszyn oraz urządzeń. Klucz dynamometryczny jest podstawowym wyposażeniem każdego warsztatu mechanicznego, samochodowego, firmy produkcyjnej czy przemysłowej. Jakość wykonania, precyzja pracy, efektywność oraz pełna kompatybilność i certyfikacja pozwalają na bezpieczne i skuteczne użytkowanie.

Zastosowanie kluczy dynamometrycznych

Klucze dynamometryczne stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczna jest precyzja, a także kontrola podczas dokręcania śrub, elementów złącznych czy też po prostu elementów skrętnych. Działanie kluczy dynamometrycznych jest stosunkowo proste, klucz po prostu dokręca śrubę z określoną siłą. Klucze z oferty EBMiA.pl posiadają specjalną certyfikację, która gwarantuje ich sprawność i dokładność w granicach 3%, czyli w zdecydowanie lepszej tolerancji niż przewiduje certyfikacja. Ponadto, do każdego klucza dołączony jest certyfikat DIN EN ISO 6789, który pozwala na użytkowanie klucza podczas wydawania deklaracji bezpieczeństwa do maszyn, urządzeń, a także podczas certyfikacji zakładu pod kątem wprowadzenia ISO.

Parametry techniczne kluczy dynamometrycznych

Wszystkie oferowane przez nas klucze, wykonane są zgodnie z normami DIN EN ISO 6789:2003. Jednocześnie, każdy klucz wykonany jest z wysokiej jakości materiałów i posiada bardzo wytrzymałą konstrukcję. Grzechotka została wykonana tak, aby jednoznacznie oznajmić przekroczenie dopuszczalnej siły, a sam klucz posiada wyjątkowo efektywną skalę, którą można dostosować zarówno pod kątem Nm jak i lbf-ft.

Jak używać kluczy dynamometrycznych?

1. Klucz dynamometryczny to narzędzie do dokręcania. Jest to bardzo czułe i precyzyjne narzędzie i nigdy nie powinno być używane do luzowania śrub.

2. Obchodź się z kluczem dynamometrycznym tak ostrożnie, jak traktujesz przyrząd pomiarowy! Narzędzie należy zawsze przechowywać w pudełku i chronić przed wstrząsami.

3. Na koniec każdego dnia lub po użyciu, klucz dynamometryczny należy przestawić na najniższą wartość, aby zwolnić nacisk na strunę.

4. Używaj tylko jednej ręki płynnym i ciągłym ruchem. Większość kluczy dynamometrycznych ma oznaczenie na rękojeści, które wskazuje, gdzie należy zastosować nacisk.

5. Nie używaj przedłużenia na rączce. Pogorszyłoby to poprawną sygnalizację ustawionej wartości.

6. Klucz dynamometryczny zapobiega przeciągnięciu, ale nie należy unikać nadmiernego dokręcania! Po osiągnięciu wymaganego momentu obrotowego system kontroli momentu obrotowego klucza zostanie „aktywowany”, a operator usłyszy wyraźny dźwięk kliknięcia. Jeśli usłyszysz to „kliknięcie” bez wcześniejszego poruszenia klucza, oznacza to, że aplikacja została już zbyt mocno dokręcona. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie od nowa: najpierw poluzuj śrubę, dokręć za pomocą odpowiedniego narzędzia i dokręć kluczem dynamometrycznym, aby osiągnąć prawidłowy i bezpieczny moment dokręcania.

7. Konserwacja narzędzia: Klucz dynamometryczny, jako narzędzie o wysokiej precyzji, wymaga regularnej ponownej kalibracji, za co odpowiada użytkownik narzędzia. Specjaliści firmy EBMiA zalecają coroczną ponowną kalibrację narzędzia lub co 5000 cykli w oficjalnym centrum serwisowym. Nie wspominając o tym, że jeśli narzędzie zostało upuszczone lub uszkodzone, należy je natychmiast odesłać do serwisu. 

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: YT-0760

Klucz dynamometryczny 1/2'' 42-210 Nm

Producent: YATO
Cena
290,54 zł / szt.
236,21 zł bez VAT
Klucz wykonany jest ze stali chromowo wanadowej, co zapewnia jego trwałość i wytrzymałość. Posiada mechaniczny naciąg zapadki dynamometrycznej, która po osiągnięciu żądanej siły dokręcania przeskakuje o jeden ząbek, wydając charakterystyczny dźwięk. Skala momentów umieszczona jest w rękojeści klucza, jej regulacja następuje poprzez jej obrót. Po ustawieniu żądanego momentu...
Termin realizacji:
24h