Nitownice i akcesoria

Nitownice ręczne i akcesoria

Nitownice ręczne, wciąż oferują wachlarz zalet, dzięki którym nitowanie może być lepszy wyborem niż spawanie. Nitowanie, to czynność dzięki której, możemy połączyć dwie niezależne od siebie części na stałe za pomocą nita krótkiego, metalowe pręta zakończonego główką. Atutem takiego sposobu jest to, że można łączyć elementy mając do nich dostęp tylko z jednej strony. Poza tym na korzyść nitowania ręcznego przemawiają niskie koszty zakupu nitownicy i materiałów do niej, małą awaryjność, a co najważniejsze brak potrzeby zasilania. Nitowaniem możemy łączyć stelaże, osłony, obudowy, płyty kartonowo-gipsowe, za pomocą przeznaczonych do tego nitów stalowych, ze stali nierdzewnej, aluminiowych, miedzianych, nitonakrętek oraz do kołków rozporowych o różnych średnicach.

Najpopularniejsze akcesoria do nitownic:

  • Nitotrzpienie
  • Nity
  • Nitonakrętki

Trzpienie, dysze, głowice

Nitownice ręczne to sprzęt, który jest niezbędny na każdej budowie, ale nie tylko. Przydaje się także w wielu przydomowych warsztatach. Do czego służy nitownica ręczna i co warto wiedzieć przed jego zakupem?

Nitownica ręczna umożliwia sprawne, niezwykle szybkie oraz proste łączenie ze sobą różnych materiałów. Niezbędnym akcesoriów podczas procesu nitowania są oczywiście nity. To elementy konstrukcyjne wykonane z metalu. Ich zadaniem jest zespalanie dwóch niezależnych części. Nit zbudowany jest główki i szyjki, a nitownica łączy ze sobą te dwie części, tworząc spoiwo. W taki sposób można połączyć blachy, taśmowniki, dźwigary, kształtowniki stalowe, wsporniki, skóry, wiązary, tworzywa sztuczne, a nawet części maszyn.

Czym charakteryzują się nitownice ręczne?

W ofertach sklepów budowlano-remontowych można znaleźć szereg różnych rodzajów nitownic, co sprawia, ze bez problemu można dopasować urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb. Główny podział nitownic rozróżnia nitownice pneumatyczne i nitownice ręczne. Oba rodzaje nitownic sprawdzają się w pracy z tradycyjnymi nitami, które mają formę krótkich prętów zakończonych z jeden strony zakuwką, a z drugiej łbem. Urządzeń tych można używać także do nitonakrętek, które są typem nitu rurkowego z częścią gwintowaną wewnętrznie.

Do czego służą nitownice ręczne i pneumatyczne?

Nitownica pneumatyczna to jeden z dwóch głównych rodzajów nitownic. Stosowana jest przede wszystkim podczas pracy ciągłej na liniach produkcyjnych. Umożliwia naprawdę szybką i efektywną pracę. Nitownice ręczne zaś wymagają użycia siły fizycznej. Choć może być to uciążliwe, wciąż mają wielu zwolenników zarówno wśród amatorów, jak również specjalistów. Największą zaletą nitownic ręcznych jest możliwość pracy praktycznie w każdym położeniu. Dodatkowo nitownice ręczne pozwalają na wykonywanie połączeń w konstrukcjach przestrzennych, takich jak osłony, stelaże czy obudowy. Wśród nitownic ręcznych występują także oczkownice, które wykorzystywane są podczas prac artystycznych oraz modelarskich. Świetnie nadają się do pracy z kartonem, papierem oraz filcem.

Nitownica ręczna – jaka kupić?

Jeśli planujesz zakup nitownicy ręcznej, pamiętaj o tym, by zapewniała ona przede wszystkim komfort pracy. Właśnie dlatego powinieneś zwrócić uwagę jaką długość ma nitownica ręczna, jej rękojeść oraz czy jest wykonana z gumy która zapewnia stabilność ruchów. Istotnym aspektem jest też wyważenie nitownicy ręcznej, które będzie odpowiadało indywidualnym możliwościom. Warto również zwrócić uwagę na długość oraz szerokość części roboczej, a także sprawdzić rodzaje obsługiwanych nitów – chodzi przede wszystkim o materiał ich wykonania.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: YT-36129

Nitownica do nitonakrętek M3-M12 YATO

Cena
379,54 zł / szt.
308,57 zł bez VAT
Nitownica przeznaczona do wykonywania połączeń materiałów za pomocą nitonakrętek. Rękojeści wykonane ze stalli węglowej, korpus z aluminium /ADC12/, głowica robocza i trzpień ściągający ze stali chromowej o symbolu 40Cr. zakres pracy - nitonakrętki od M3 do M12. Nitownica wykonuje połączenia materiałów za pomocą wewnętrznie gwintowanej tulei. Pozwala to na przykręcanie...
Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: YT-36119

Nitownica do nitonakrętek M5-M12 YATO

Cena
198,20 zł / szt.
161,14 zł bez VAT
YATO NITOWNICA RĘCZNA DO NITONAKRĘTEK M5-M12 YT-36119 Nitownica przeznaczona do wykonywania połączeń materiałów za pomocą nitonakrętek. Rękojeści wykonane ze stalli węglowej, korpus z aluminium /ADC12/, głowica robocza i trzpień ściągający ze stali chromowej o symbolu 40Cr. zakres pracy - nitonakrętki od M5 do M12. Nitownica wykonuje połączenia materiałów za pomocą...
Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: SL-69-833-0

Nitownica MR 33 STANLEY

Cena
54,66 zł / szt.
44,44 zł bez VAT
Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: SL-69-804-0

Nitownica MR 55 STANLEY

Cena
87,24 zł / szt.
70,93 zł bez VAT
Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: 770410

Nitownice dzwigowe uniwersalne

Cena
1 257,87 zł / szt.
1 022,66 zł bez VAT
Wykonanie: Stabilny korpus nitownicy z odchylanymi, automatycznie zatrzaskującymi się ramionami dźwigni (mały nakład siły). Uchwyty z tworzywa 2K i pojemnik na trzpienie nitownicze. Zastosowanie: Do nitów jednostronnie zamykanych (ze wszystkich materiałów). Część zamienna: Trzpień gwintowany nr 770401, szczęki uchwytowe nr 770405, pojemnik na nity nr 770402....
Termin realizacji:
3 - 5 dni