Akcesoria łożyskowe

Akcesoria łożyskowe

Zastosowanie niektórych łożysk lub zastosowanie łożysk w niektórych maszynach czy też urządzeniach, wymaga czasem użycia pewnych akcesoriów łożyskowych, aby wymusić prawidłowe prowadzenie łożyska czy też właściwą pracę mechanizmu. Często, stosuje się specjalistyczne podkładki łożyskowe, pozwalające na zabezpieczenie łożyska. Czasem stosuje się specjalistyczne pierścienie, jeszcze w innym przypadku wykorzystuje się tuleje lub nakrętki łożyskowe. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób mechanizm pracuje i w jaki sposób należy łożysko chronić.
 
W ofercie sklepu EBMiA znajduje się szeroka grupa specjalistycznych akcesoriów łożyskowych. Począwszy od podkładek zębatych czy też dystansowych, stosowanych do zabezpieczenia czoła łożyska przed uszkodzeniem, poprzez specjalne pierścienie ustalające, które pozwalają na precyzyjne osadzenie łożyska, skończywszy na nakrętkach łożyskowych oraz specjalistycznych tulejach. Dzięki tym akcesoriom osadzenie łożyska oraz właściwa praca mechanizmu będzie znacznie ułatwiona.
 
Nowoczesne zestawy i akcesoria łożyskowe mają za zadanie chronić łożysko, wymusić prawidłową pracę łożyska lub umożliwić jego montaż. Dzięki akcesoriom, łożysko pracuje bezpieczniej i lepiej, natomiast samo jego osadzenie jest zdecydowanie łatwiejsze.

Rozwiń opis
Zwiń opis