Oprawy łożyskowe

Oprawa łożyska

Oprawy łożyskowe w połączeniu z odpowiednimi łożyskami stanowią ekonomiczne, łatwe w utrzymaniu oraz wymienialne zespoły łożyskowe. Oprawy łożyskowej dostępne są w zakresie odmian konstrukcyjnych i rozmiarów, które dobierane są na podstawie bogatego doświadczenia zgromadzonego we wszystkich gałęziach przemysłu.

Oprawy łożyskowe charakteryzują się szerokim asortymentem wersji konstrukcyjnych oraz rozmiarów, wysoką jakością konstrukcji i wykonania oraz dobrą dostępnością. Najlepiej sprawdzą się oprawy żeliwne, ponieważ zespół łożyskowy stworzony w takiej oprawie daje pewność długotrwałego oraz bezinwazyjnego użytkowania. Jego dwa podstawowe komponenty to przede wszystkim wkładka i oprawa łożyskowa, które są odpowiednio uszczelnione, a dzięki specjalnemu pasowaniu zostają wyrównane wszystkie wstępne niewspółosiowości.

Odpowiednio dopasowane łożysko oraz oprawa pozwalają na długie użytkowanie maszyn i sprzętów, w których taki zespół łożyskowy został zamontowany. Dodatkowo oprawy łożyskowe wyposażone są w uszczelniania, co sprawia, że jeszcze lepiej chronią oraz dokładniej obudowują dane łożysko.

Rozwiń opis
Zwiń opis