Filtruj

Średnica wewnętrzna d [mm]

Średnica wewnętrzna d [mm]

Średnica zewnętrzna D [mm]

Średnica zewnętrzna D [mm]

Szerokość B [mm]

Szerokość B [mm]

Zabudowa

Zabudowa

Luz

Luz

Czas realizacji

Czas realizacji

Producent

Producent

Cena

Cena

Łożysko kulkowe skośne

Łożysko kulkowe skośne

Łożysko kulkowe skośne jednorzędowe jednokierunkowe wyglądem przypominają łożyska kulkowe zwykłe, lecz dzięki wyprofilowanej bieżni mają możliwość przenoszenia oobciążeń osiowych w jednym kierunku. W zależności od kąta wykonania bieżni mogą przenosić obciążęnia złożone. Po przez parownie łożysk można tworzyć precyzyjne oraz sztywne układy, które mogą przenosić dowolne kombinacje obciążeń.

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe dwukierunkowe przejmują duże obciążenia promieniowe i obciążenia osiowe w obu kierunkach. Są przydatne do łożykowań, gdzie wymagana jest sztywność prowadzenia w kierunku osiowym.

Łożyska skośne są bardzo wrażliwe na błędy ugięcia wału i współ osiowości. Znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu np.: we wrzecionach obrabiarek. Niektóre odmiany łożysk z dzielonym pierścieniem wewnętrznym znajdują zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym jako piasty kół jezdnych.

Łożyska kulkowe skośne podzielone są na łożyska jednorzędowe – jednokierunkowe oraz dwurzędowe – dwukierunkowe.  Łożyska te posiadają zdolność przenoszenia obciążeń w dwóch lub w jednym kierunku i w zależności od sposobu wykonania bieżni, mogą również przenosić obciążenia złożone. EBMiA oferuje Państwu szeroki wybór łożysk kulkowych skośnych, które zyskują na popularności dzięki ich wysokiej trwałości oraz możliwości przenoszenia obciążeń złożonych.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Łożysko kulkowe skośne
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.