Powrót do Łożyska, rolki, tuleje ślizgowe

Filtruj

Średnica wewnętrzna d [mm]

Średnica wewnętrzna d [mm]

Średnica zewnętrzna D [mm]

Średnica zewnętrzna D [mm]

Szerokość B [mm]

Szerokość B [mm]

Oznaczenie

Oznaczenie

Zabudowa

Zabudowa

Luz

Luz

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Łożyska baryłkowe

Ocena: 4.80 / 5 (10412 głosy)
Łożyska baryłkowe

Łożyska baryłkowe cechami zbliżone są do łożysk kulkowych wahliwych. Mogą przenosić zdecydowanie większe obciążenia promieniowe i osiowe w obu kierunkach od łożysk wahliwych. Odporne są na błędy współosiowości oraz ugięcia wału. Tak jak łożyska wahliwe najczęściej są mocowane są za pomocą tulei łożyskowej. Stosuje je się w ekstremalnych warunkach, gdzie pozostałe łożyska toczne nesprostają wymaganiom. Zastosowanie znajdują zarówno w przemyśle jak i transporcie.

Łożyska baryłkowe, ze względu na swoją budowę, w której elementem tocznym jest baryłka, są idealnie przystosowane do łożyskowania wałów o dużych średnicach oraz gabarytach. Łatwość wykonania łożysk tego typu o olbrzymich wysokościach sprawia, że łożyska te mogą przenosić olbrzymie obciążenia, promieniowe oraz osiowe. W przypadku dwurzędowych łożysk baryłkowych, mogą one przenosić obciążenia osiowe w obu kierunkach. Łożysko baryłkowe jest łożyskiem wahliwym, jednak odchylenie nie przekracza 2 stopni.

Łożyska baryłkowe zbudowane są z dwóch pierścieni oraz baryłek, które są jednocześnie bryłami obrotowymi. Pierścienie mogą się wychylać względem siebie. Smarowanie tych łożysk nie stanowi dużego problemu, mogą być smarowane smarem lub olejem.

EBMiA oferuje pełną gamę łożysk baryłkowych, zarówno dwu jak i jednorzędowych. W ofercie sklepu znajdują się łożyska poprzeczne baryłkowe oraz łożyska wzdłużne, dzięki czemu konstruktor czy też specjalista do spraw utrzymania ruchu, nie będzie miał problemów z dobraniem właściwego łożyska. Łożyska baryłkowe stosowane są w dużych maszynach obróbczych, we wrzecionach tokarskich oraz w maszynach, gdzie wał poddawany jest dużym przeciążeniom.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.