Tuleje ślizgowe

Ocena: 4.79 / 5 (3647 głosy)
Tuleje ślizgowe Tuleje ślizgowe są bardzo często stosowane do mało wymagających połączeń, gdzie wymagany jest swobodny ruch wałka lub innego elementu tocznego. Tuleja ślizgowa najczęściej wykonywana jest z tworzywa, które jest tworzywem samosmarującym. Dzięki temu następuje łagodny ruch obrotowy lub w razie potrzeby ruch posuwisty, który w żaden sposób nie powoduje uszkodzenia materiału, ani tego, na którym tuleja jest osadzona, ani też wałka lub innego elementu tocznego.
 
EBMiA oferuje szeroki wybór tulei ślizgowych różnego typu i różnego wymiaru. W ofercie sklepu znajdują się tuleje z materiałów takich jak PTFE, czyli teflon, który jest materiałem bardzo dobrze przystosowanym jako materiał na tuleje ślizgowe. Cechuje się dobrym smarowaniem, wytrzymałością i efektywnością zastosowania. Innym materiałem stosowanym na tuleje ślizgowe jest POM. Jest to również tworzywo, bardzo stabilnie pracujące, które z powodzeniem wykorzystywane jest między innymi jako materiał do elementów ślizgowych.
 
Tuleje ślizgowe z powodzeniem mogą pracować nawet w miejscach, gdzie wymagana jest wytrzymałość łożyskowania i dobre prowadzenie wału. Dzięki temu, że tuleje wykonywane są w postaci monolitu, są bardziej odporne na brak osiowości wału, a przy tym są bardzo łatwo montowane. Obecna technologia pozwala wykorzystywać tuleje ślizgowe tam, gdzie do niedawna konieczne było łożyskowanie.
Jeżeli potrzebna jest większa precyzja i trwałość elementów toru liniowego zalecamy zastosowanie łożysk liniowych.
Tuleje ślizgowe współpracują z precyzyjnymi wałkami liniowymi
Rozwiń opis
Zwiń opis